Przejdź do treści
Heksagon - montaż kratownicy łukowej - charakterystycznego elementu konstrukcji hangaru (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)
Źródło artykułu

Projekt "Heksagon" nabiera tempa

Budowa nowego hangaru "Heksagon" Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie idzie pełną parą. Konstrukcja jest już obecnie przykryta, ściany boczne stoją, a niedługo rozpoczną się prace wewnątrz budynku. Zabezpieczony jest też zabytkowy fragment oryginalnej konstrukcji Hangaru nr 5 zniszczonego w 1945 roku.

Wszystko idzie zgodnie z planem. 16 lutego br. na szczycie Heksagonu została zamontowana kratownica łukowa - charakterystyczny element konstrukcji hangaru. Termin zakończenia budowy to lipiec 2024.

Postępują także prace nad nową wystawą, która zostanie zaprezentowana we wnętrzu „Heksagonu”, czyli aż 2613 m2 wraz z antresolą 665 m2! Otwarcie nowej wystawy planowane jest w 2025 roku.

Wystawa "Z wiatrem i pod wiatr – lotnictwo cywilne w Polsce" to ekspozycja prezentująca rolę i osiągnięcia lotnictwa cywilnego w Polsce. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie cały czas pozyskuje nowe eksponaty w ramach darów lub depozytów od lotników i ich rodzin, kolekcjonerów, pasjonatów lotnictwa. Podtrzymuje prośbę do wszystkich zainteresowanych z ogromną prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych z działalnością lotnictwa sportowego, pasażerskiego, rolniczego, ratunkowego czy rekreacyjnego.

Niezwykle cenne są dla nas trofea sportowe, fotografie, dokumenty, odznaki, odznaczenia, mundury i kombinezony, jak również zapisy wspomnień – mówią krakowscy muzealnicy.

Przekazane materiały, w zależności od woli właścicieli, mogą zostać włączone do zbiorów muzealnych lub oddane w depozyt na potrzeby ekspozycji.

Muzeum Lotnictwa Polskiego prosi o kontakt z Muzeum pod numerem telefonu 12 642 87 00, w. 122 lub adres mailowy: dim@muzeumlotnictwa.pl.

Hangar MLP - wizualizacja (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony