Airbus wprowadza na rynek odrzutowiec biznesowy ACJ TwoTwenty

ACJ220 Airbus Corporate Jets, fot. Airbus

Firma Airbus Corporate Jets wprowadza na rynek odrzutowiec biznesowy ACJ TwoTwenty, tworząc zupełnie nowy segment branży: „Xtra Large Bizjet". Oferta po raz pierwszy zawiera różnorodny zestaw wyposażenia kabinowego, odpowiadający wymaganiom stawianym odrzutowcom biznesowym o dużym i dalekim zasięgu.

„Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć rodzinę produktów ACJ, wprowadzając na rynek ACJ TwoTwenty. Samolot oferuje międzykontynentalny zasięg, wyjątkowo przestronną kabinę i komfort podróży wszystkich pasażerów. Nasza najnowsza platforma będzie bezkonkurencyjna pod względem ekonomii eksploatacji i niezawodności", powiedział Benoit Defforge, prezes ACJ. „Biorąc pod uwagę atrakcyjność rynkową maszyny, oczekujemy popytu na ten samolot na rosnącym rynku biznesjetów".

Zajmując tyle samo miejsca na płaszczyznach postojowych i będąc w stanie operować z tych samych lotnisk, co konkurencyjne odrzutowce biznesowe, ACJ TwoTwenty oferuje trzy razy więcej miejsca w kabinie, przy kosztach operacyjnych o jedną trzecią mniejszych, dzięki wysokiej wydajności najnowszej rodziny Airbusa A220.

A220 to najcichszy, najczystszy i najbardziej przyjazny dla środowiska samolot w swojej kategorii, charakteryzujący się o 50% mniejszą emisją hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji i do 25% mniejszym spalaniem paliwa. ACJ TwoTwenty to maszyna oparta na modelu A220-100, korzystająca z zaawansowanych materiałów i najnowocześniejszych technologii. Pasażerowie nim podróżujący docenią znacznie lepszy dostęp do systemów łączności niż oferują konkurenci, dostęp do systemu Wi-Fi w całej kabinie i innowacje takie jak elektrochromatyczne okna i oświetlenie LED.


ACJ TwoTwenty będzie miał zwiększony zasięg, umożliwiający loty na dystansach do 5650 mil morskich / 10500 km (ponad 12 godzin lotu), co pozwoli odbywać podróże bezpośrednie między takimi miastami jak Londyn i Los Angeles, Moskwa i Dżakarta, Tokio i Dubaj, a także Pekin i Melbourne.

Comlux w Indianapolis, autoryzowane przez ACJ centrum wyposażeniowe, doświadczone w projektowaniu i modernizacji kabin samolotów dla VIP, zostało wybrane jako wyłączny partner, mający zabudować pierwszych 15 kabin pasażerskich w najnowszym programie ACJ. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się odrzutowcami biznesowymi oraz wyposażaniu ich kabin, zespół projektantów firmy Comlux współpracuje z szefem kreatywnego projektowania ACJ, Sylvainem Mariatem, znanym z najbardziej innowacyjnych projektów w tej dziedzinie.

Pokład pasażerski ACJ TwoTwenty o powierzchni 73m² został podzielony na sześć szerokich salonów VIP. Będzie w nich mogło pracować, spożywać posiłki i odpoczywać nawet 18 pasażerów, korzystając z udogodnień dostosowanych do ich potrzeb i gustu - wszystko to pod hasłem „Wyobraź sobie swoje miejsce na niebie..."

Airbus Corporate Jets wykorzystuje całą posiadaną wiedzę w zakresie projektowania kabin pasażerskich dla tego nowego samolotu, wspartą doświadczeniem wynikającym z dostawy w ciągu kilku dekad około 90 zaprojektowanych „pod klucz" systemów kabinowych dla najbardziej wymagających klientów.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus