Procedury podejścia do lądowania i odlotu dla lotnisk Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

Karta podejścia do pasa RWY25 w Malborku

Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej opublikowało aktualną wersję procedur podejścia do lądowania i odlotu dla lotnisk Sił Zbrojnych. Dokument obowiązuje od 27 lutego do 22 kwietnia 2020 r.

Publikacja "Procedury podejścia do lądowania i odlotu dla lotnisk SZ RP" jest opracowywana przez Oddział Informacji i Procedur Lotniczych Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej na potrzeby wykorzystania operacyjnego przez lotnictwo wojskowe Sił Zbrojnych RP. Zawiera procedury podejścia do lądowania i odlotu w warunkach VFR i IFR. Składa się z dwóch tomów: pierwszy tom zawiera procedury w jednostkach [m, km, km/h], drugi w jednostkach [ft, NM, kt].

Dodatkowo, w części SUPLEMENT zawarte są procedury podejścia do lądowania i odlotu w warunkach IFR wybranych lotnisk cywilnych, w razie ich wykorzystania jako lotniska zapasowe. Publikacja ta jest drukowana przez 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie. Cykl publikacji: 56 dni.

W publikacji zostały opisane podejścia do poniższych lotnisk:

Cewice, Darłowo, Dęblin, Krzesiny, Łask, Łęczyca, Inowrocław, Malbork, Mińsk Mazowiecki, Oksywie, Powidz, Pruszcz Gdański, Radom, Świdwin, Tomaszów Mazowiecki.

Pełna treść dokumentu dostępna jest tutaj (LINK)

Źródło: Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP
comments powered by Disqus