Prawo lotnicze z pilotażem z prestiżowym certyfikatem "Studia z przyszłością"

Certyfikat "Studia z przyszłością" w rękach dr Ewy Jasiuk i dr hab. Anny Konert (fot. lazarski.pl)

Nowo otwarty kierunek Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego – Prawo lotnicze z pilotażem – otrzymał certyfikat akredytacyjny "Studia z Przyszłością" w V edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów.

Certyfikat potwierdza, że w opinii Komisji Eksperckiej dany kierunek realizowany jest według nowoczesnego i innowacyjnego programu kształcenia, dobrze odpowiadającego na potrzeby rynku pracy. Jest także świadectwem najwyższej jakości studiów.

Gala Finałowa odbyła się 10 marca w zabytkowych, prestiżowych murach Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie. Certyfikat odebrała Dziekan Wydziału Prawa i Administracji – dr hab. Anna Konert oraz Prodziekan ds. jakości kształcenia Wydziału Prawa i Administracji – dr Ewa Jasiuk.

Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków / programów studiów na polskich uczelniach.

Wykładowcy nagrodzonego kierunku "Prawo lotnicze z pilotażem" koncentrują się na prawnych aspektach lotnictwa cywilnego w Unii Europejskiej i na świecie, których znajomość pozwoli w przyszłości wykonywać zawód pilota, a także przygotuje do pracy w organach i instytucjach lotnictwa cywilnego.

Zawód pilota wymaga także ogromnej wiedzy teoretycznej, dlatego podczas zajęć studenci nauczą się m.in. procedur kontroli ruchu lotniczego, ogólnej wiedzy o samolocie, meteorologii, planowania, wykonywania i monitorowania lotu, nawigacji, procedur operacyjnych, łączności, zasad lotu.

Więcej informacji na temat tego kierunku studiów na stronie www.lazarski.pl

Więcej informacji o programie "Studia z przyszłością" TUTAJ.

Źródło: Uczelnia Łazarskiego
comments powered by Disqus