PPL Question & Answers - przygotuj się dobrze do egzaminu!

PPL Question & Answers

Dłuższe już wieczory sprzyjają zdecydowanie częstszym momentom z literaturą. A ci, którzy chcą spełniać swoje lotnicze marzenia i zasiąść kiedyś za sterami samolotu powinni być zainteresowani nową publikacją z Pooley's Air Pilot Manual, czylli podręcznikiem anglojęzycznym "PPL Question & Answers”.

Książka stanowi idealne uzupełnienie 7-mio częściowego zestawu książek APM przygotowującego do egzaminu na licencję PPL(A). Jest niezastąpionym narzędziem dla wszystkich chcących sprawdzić swoją wiedzę, jak również ją ugruntować. Dzięki logicznemu podziałowi każdego z rozdziałów natychmiast możemy zorientować się co jest naszą mocną stroną a co wymaga jeszcze pracy.

Tak jak sugeruje sam tytuł znajdziemy tutaj pytania i odpowiedzi z zakresu materiału do licencji PPL(A) podzielone na następujące działy tematyczne:

  • Air Law & Operational Procedures

  • Meteorology

  • Communications

  • Human Performance and Limitations

  • Aircraft General

  • Flight Planning and Performance

  • Navigation


Książka umożliwia samodzielne rozwiązywanie testów (arkusze testowe są na końcu książki do kserowania), jak również naukę i pogłębianie wiedzy poprzez bardzo dokładne wytłumaczenie dlaczego dana odpowiedź jest prawidłowa.

Każdy dział podzielony jest na część testową z pytaniami oraz część objaśniającą prawidłowe odpowiedzi. Książka jest bogato ilustrowana, przez co jeszcze bardziej przystępna dla studenta.

 

Teraz – publikacja dostępna jest w sklepie dlapilota.pl – sprawdź szczegóły tutaj.

Źródło: sklep.dlapilota.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Po 2 egzmamin w ULC, ma z tym amerykańskim wspólnego chyba niewiele. Jednak najlepszy sposób to przerabianie po kolei pytań, podpierając się przy wątpliwościach "niebieską serią" i mechaniką lotu Abłamowicza.

Fajnie!
Tylko jakoś zapomina się permanentnie,że
Polacy nie gęsi i zwój język mają! ;)