Ponad 400 tys. operacji lotniczych w pierwszych ośmiu miesiącach 2011 r.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Nigdy wcześniej na polskim niebie nie gościło aż tyle samolotów. Nawet w dotychczas rekordowym 2008 roku było ich o 5 procent mniej. Historyczny rekord osiągnięty w ostatnich 8 miesiącach w polskiej przestrzeni powietrznej zawdzięczamy nie tylko położeniu geograficznemu.

Wzrost jest stymulowany przez niskie opłaty nawigacyjne, które PAŻP pobiera od przewoźników. Trasowa opłata nawigacyjna, – czyli cena, którą PAŻP pobiera za swoje usługi - należy do pierwszej dziesiątki najniższych spośród instytucji zrzeszonych w Eurocontrol.

Zestawienie trasowej opłaty nawigacyjnej przewoźników zrzeszonych przez EUROCONTROL.

Historyczny rekord ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej został osiągnięty przy jednoczesnej poprawie punktualności!

W 2011 roku PAŻP obniży średnie opóźnienie przypadające na operację lotniczą do 0,9 minuty, co sytuuje PAŻP pośród dziesięciu najpunktualniejszych europejskich instytucji zarządzających żeglugą powietrzną.

Przez pierwsze osiem miesięcy (35 tygodni) 2011 roku, PAŻP obsłużyła 432 500 operacji lotniczych, to o pięć procent więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku, czyli w szczycie popularności przewozów lotniczych. Względem pierwszych 35 tygodni ubiegłego roku jest to wzrost o 9,5 procent

Więcej informacji w Komunikacie prasowym

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus