Ponad 1,6 mln pasażerów we Wrocławiu
Kolejny bardzo dobry wynik wrocławskiego lotniska. W zeszłym miesiącu w Porcie Lotniczym Wrocław odprawiono 7% pasażerów więcej niż we wrześniu 2013 roku. Od początku roku obsłużono tu już 1,6 mln osób, co jak dotąd jest najlepszym wynikiem w historii portu.
W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Wrocław łącznie obsłużył ponad 217 tys. pasażerów. To o 7% więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku. Co więcej, od stycznia do końca września lotnisko obsłużyło już blisko 1,6 mln osób, tj. 6,3% więcej niż w porównywalnym okresie 2013 roku.
- Liczba pasażerów wrocławskiego portu obsłużonych w trzech pierwszych kwartałach roku jest największa w historii. Ten sukces zawdzięczamy rozwojowi wszystkich segmentów ruchu lotniczego. Dzięki temu wszyscy podróżni znajdują we Wrocławiu ofertę dopasowaną do własnych potrzeb – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
Krajówka w górę
W zeszłym miesiącu największy wzrost nastąpił w intensywnie rozwijającym się segmencie lotów krajowych. Porównując wrzesień 2014 do września 2013, przybyło aż 32,3% podróżnych. – Na wynik wpłynęło przede wszystkim uruchomienie przez linie lotnicze Ryanair rejsów do Warszawy-Modlina, ale wzrosty odnotowano też dzięki połączeniom Eurolotu do Gdańska i PLL LOT do Warszawy – wyjaśnia Jarosław Sztucki.
Obecnie Wrocław ma cztery połączenia z polskimi miastami: Gdańskiem, Warszawą, Warszawą-Modlinem i Lublinem. W nadchodzącym sezonie zimowym zwiększy się oferowanie lotów do stolicy. Tanie linie lotnicze podjęły decyzję o uruchomieniu porannego połączenia z Warszawą-Modlinem, a Eurolot wprowadzi również poranny rejs do Warszawy – o godz. 7.30. Dzięki temu w sezonie zimowym 2014 na trasie Wrocław-Warszawa pasażerowie, w dni powszednie, będą mieli do wyboru aż 9 rejsów dziennie i 8 - w weekendy.
– Dzięki temu na trasie Wrocław-Warszawa każdego dnia w nadchodzącym sezonie będzie mogło podróżować nawet 2 tysiące pasażerów - mówi Jarosław Sztucki.
Okno na świat
Sektor sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają przeważnie podróżni latający w interesach, również odnotował wzrost – na poziomie 15,6%. Pasażerowie mogą szybko i wygodnie dotrzeć do najważniejszych europejskich metropolii i lotnisk przesiadkowych. Linie lotnicze Lufthansa zapewniają połączenie z Frankfurtem i Monachium, Germanwings z Düsseldorfem, SAS z Kopenhagą, a Eurolot z Brukselą, Paryżem i Zurychem.
- Eurolot zrewolucjonizował siatkę połączeń z Wrocławia, wprowadzając do oferty wiosną tego roku loty do Zurychu, Brukseli i Paryża. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem podróżnych, dlatego przewoźnik zdecydował o pozostawieniu na zimę dwóch z nich, tj. Zurychu i Paryża – mówi Jarosław Sztucki.
Samoloty poszczególnych linii lotniczych lądują na głównych lotniskach wymienionych miast. To szczególnie ważne, gdy pasażerowie chcą szybko dotrzeć do centrum. To także wygoda, gdy przesiadamy się na inny samolot. Dzięki temu stolica Dolnego Śląska ma otwarte okno na świat.
We wrześniu 2014 roku duży wzrost nastąpił także w segmencie połączeń czarterowych.
Z oferty tour operatorów skorzystało 29,2% pasażerów więcej niż we wrześniu 2013 roku. Podróżni chętnie wybierali Grecję, kurorty w Turcji, a także Wyspy Kanaryjskie. Dużym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się też tegoroczne nowości, w tym Madera, Peloponez, Cypr południowy i Maroko.
Komentarze