Przejdź do treści
Źródło artykułu

Pomóżmy pilotowi w kosztownej rehabilitacji

Kapitan Jacek Matysiak to pilot rezerwy z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, który choruje na stwardnienie rozsiane potrzebuje pomocy każdego z nas w walce z chorobą.

Kapitan Matysiak, znany w świecie lotniczym jako "Rekin", to zasłużony pilot, dowódca klucza lotniczego w 41 Eskadrze Lotnictwa Taktycznego w Malborku, w której służył od 1991 roku. W Eskadrze wylatał w powietrzu 1450 godzin, najwięcej na samolotach MiG-21.

Wiele lat latając na MiG-21 (12 lat) i MiG-29 (3 lata) strzegł Naszej Polski i jej granic. Całe życie robił to co kocha bo lotnictwo, rodzina i miłość do ojczyzny były dla niego wszystkim.

Niestety w pewnym momencie to całe szczęście przerwała mu podstępna i nieprzewidywalna choroba jaką jest stwardnienie rozsiane. W 2009 roku, gdy ujawniła się ta choroba, musiał odejść ze służby. Całe jego życie nagle legło w gruzach.

Jacek Matysiak musiał zrezygnować z planów zrobienia licencji pilota liniowego i latania pasażerskimi samolotami. Kiedyś latał z prędkością dźwięku, a dziś...

Bardzo wyczerpujące i długie leczenie nie dawało rezultatów a teraz dostępne leki są bardzo drogie. Leczenie musi oprzeć się na kosztownej rehabilitacji. Niestety na system zdrowotny nie może liczyć dlatego Was bardzo prosi o wsparcie.

Koszt turnusu rehabilitacyjnego Jacka to 3.500 - 6.000 zł. Rehabilitacja jest konieczna przy SM, aby zachować sprawność ruchową.

Do końca zrzutki pozostało 71 dni. Więcej informacji o tym jak można wesprzeć pilota w kosztownej rehabilitacji na stronie www.zrzutka.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony