Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polacy Mistrzami Świata w Akrobacji Szybowcowej

W sobotę 5 sierpnia, na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, zakończyły się 25. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. Polacy zdobyli drużynowo pierwsze miejsce w klasie Unlimited oraz trzecie miejsce w klasie Advanced.

Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited wywalczyli kadrowicze w składzie: Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski. Trzecie miejsce i brązowe medale dla Polski zdobyli: Agata Porębska, Paweł Mazur i Piotr Sieradzan.

Polacy wywalczyli drużynowo 3. miejsce w kategorii Advanced (fot. Aeroklub Polski)

Jednak to nie koniec sukcesów Polaków w Toruniu. Szybowcowym Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński. Mirosław Wrześniewski był szósty, a tuż po nim, na siódmym miejscu, uplasował się Michał Klimaszewski.

Maciej Pospieszyński Mistrzem Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited (fot. Aeroklub Polski)

Z kolei w klasie Advanced srebrny medal zdobyła Agata Porębska. Paweł Mazur był 18., Piotr Sieradzan – 19., a Miłosz Gondek – 23.

Agata Porębska Wicemistrzynią Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced (fot. Aeroklub Polski)

W zawodach wzięło udział 50. pilotów z 10. krajów. W sumie rozegrano po 4 konkurencje w każdej kategorii. Mistrzostwa, podczas których odbyło się 200 lotów, były oceniane przez 7 zespołów sędziowskich. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: www.wagac2023.eu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i uczciwą rywalizację.

Patronem 25. Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced była Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony