Przejdź do treści
Warsztaty dla General Aviation - 14-15.09.2022 (fot. ULC)
Źródło artykułu

Podsumowanie warsztatów dla General Aviation – prezentacje

W dniach 14-15 września 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyły się Warsztaty dla General Aviation zorganizowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego we współpracy z Uczelnią w Gliwicach. Uczestnikami byli przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a także uczelni kształcących kadry dla branży lotniczej, reprezentanci prywatnych ośrodków szkolenia lotniczego, podmiotów prowadzących działalność związaną z obsługą techniczną statków powietrznych oraz zarządzający lotniskami.

Spotkanie otworzyli Roman Ożóg, Dyrektor Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym ULC oraz Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz, którzy przywitali wszystkich uczestników. Następnie w inauguracyjnym wystąpieniu przemówił Pan Piotr Samson, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Prezes Samson podsumował wyniki i kierunki działań Urzędu Lotnictwa Cywilnego w obszarze General Aviation i podkreślił znaczenie tego obszaru lotnictwa dla kuźni kadr lotnictwa komercyjnego. Wyraził również nadzieję, że bogaty merytorycznie program warsztatów, znacząco wpłynie na zwiększenie świadomości w obszarze bezpieczeństwa operacji lotniczych, promowanie kultury bezpieczeństwa oraz umocni kontakty, by tworzyć wzajemnie wspierający się obszar lotnictwa ogólnego.

Warsztaty dla General Aviation - 14-15.09.2022 (fot. ULC)2

Wśród zrealizowanych tematów znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące lotnisk i lądowisk, szkolenia lotniczego, licencjonowania personelu lotniczego, wymagań technicznych, przestrzeni powietrznej i komunikacji, przyszłości w kontekście wzrastającej liczby bezzałogowych statków powietrznych oraz zarządzania bezpieczeństwem i zgłaszania zdarzeń lotniczych. Duże zaangażowanie ze strony uczestników na etapie tworzenia agendy, pozwoliło wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska, odpowiedzieć na pytania i omówić problemy, które budziły największe zainteresowanie.

Organizatorzy dziękują za liczny udział, duże zainteresowanie oraz wymianę uwag i dyskusję. Mają nadzieję, że warsztaty pozwoliły na ugruntowanie wiedzy i podniesienie świadomości w tematyce lotnictwa ogólnego. Zachęcają do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Za zgodą prelegentów na stronie ULC zostały udostępnione wszystkie prezentacje przedstawiane podczas warsztatów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z umieszczonymi na niej materiałami 

Do pobrania:

•   PREZENTACJE

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony