Plany inwestycyjne łódzkiego lotniska

Port Lotniczy Łódź

Projekt o nazwie „Poprawa efektywności operacyjnej infrastruktury pola wzlotów Portu Lotniczego Łódź” znalazł się na liście projektów indywidualnych dla POIiŚ dla sektora transportu. Na razie tylko rezerwowej.

W planach jest m.in. budowa drugiego etapu równoległej drogi kołowania wraz z drogą szybkiego zjazdu oraz niweletę tj. III etap modernizacji GDS. - Realizacja obydwu projektów zależna jest od uzyskania dofinansowania z UE, na razie projekty są na tzw. liście rezerwowej, nie ma zatem obecnie terminu realizacji, gdyby jednak miały być realizowane należałoby przyjąć, że nastąpiłoby to do końca 2015 r. - wyjaśnia w rozmowie z „Rynkiem Infrastruktury” Ewa Bieńkowska, rzeczniczka prasowa łódzkiego lotniska.

W maju 2014 r. zmodernizowano część głównej drogi startowej, co również wpisuje się w poprawę efektywności operacyjnej infrastruktury pola wzlotów łódzkiego lotniska. Do końca 2015 r. planowana jest budowa trzech dodatkowych miejsc postojowych dla statków powietrznych typu B-737-900 oraz jedno stanowisko do odladzania dla samolotu B-737/A320.

Łódzki port od dłuższego czasu odnotowuje stałe, bardzo wysokie spadki liczby pasażerów. W samym maju odprawiono tu o 60 proc. mniej podróżnych, niż w ubiegłym roku, choć na tak słaby wynik duży wpływ miał remont drogi startowej, który trwał 9 dni i podczas którego nie obsługiwano tu żadnych operacji lotniczych.

Przez pierwsze pięć miesięcy bieżącego roku łódzki port lotniczy obsłużył w sumie 77 354 podróżnych. Stanowi to 42 proc. spadek w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku (133 904 pax).

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus