Pikniku w Lesznie w 2017 roku nie będzie

Piknik Szybowcowy w Lesznie (fot. leszno.pl)

Urząd Miasta w Lesznie z wielkim żalem przekazał informację, że 11 edycja Pikniku Szybowcowego, a zarazem pierwszego SoundAir Festiwalu, w 2017 roku zostaje odwołana.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji.

Biorąc pod uwagę poziom i jakość imprezy, organizatorzy nie mogli pozwolić sobie na wstrzymanie prac i rezerwacji terminów do stycznia, kiedy to uchwalany jest budżet miasta. Po zatwierdzeniu przez Radę Miasta Leszna wydatków budżetowych impreza w Lesznie była już dopięta w sensie programowym i promocyjnym.

Ponieważ SoundAir Festiwal jest organizowany w 100% przez Miasto Leszno o zakresie wydatków decyduje Rada Miasta, bez względu na osiągnięte z tytułu imprezy przychody. Niestety, pierwotna wersja budżetu została zredukowana do poziomu dużo niższego niż zeszłoroczna kwota i nie udało się obronić pierwotnej wersji. Ponadto oferta jaką organizatorzy otrzymali od lotniska na wynajem powierzchni wzrosła pięciokrotnie w stosunku do kwoty z 2016 roku i po redukcji budżetu stanowiłaby blisko 1/3 wydatków.

Organizatorom bardzo zależy na systematycznym rozwoju imprezy i podejściu długoterminowym opartym na unikalnych atutach. W organizację zaangażowanych jest wiele osób, głównie wolontariuszy, które z oddaniem i ogromną energią pracują na jej międzynarodowy sukces i promocję Miasta Leszna. – Nie jesteśmy w stanie utrzymać jakości, a tym bardziej rozwoju wydarzenia, przy połowie zakładanego budżetu. W trosce o dalszą współpracę z naszymi Partnerami, a ponad wszystko, nie chcąc zawieść oczekiwań widzów, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczną edycję – mówią organizatorzy imprezy. – Gorąco wierzymy, że uda nam się wyeliminować przyczyny zaistniałej sytuacji i będziemy mogli wrócić do kalendarza lotniczego w 2018 roku – dodają.

Źródło: UM Leszno
comments powered by Disqus