Pierwszy taki czat w Mielcu!

prezydent Mielca Janusz Chodorowski/ fot. Super Nowości

Portal Super Nowości opublikował fragmenty internetowej dyskusji prezydenta miasta z mielczanami.

Premierowy czat internetowy z prezydentem Januszem Chodorowskim cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W czwartek (7 bm.) przez ponad godzinę włodarz odpowiadał na pytania dotyczące inwestycji i innych spraw związanych z życiem Mielca. Zgodnie z zapowiedzią, unikał tematu zbliżających się wyborów samorządowych.

Czat był w pełni moderowany, a to oznacza, że osoby wyrażające się w sposób obraźliwy lub wulgarny, były blokowane. Oto wybrane fragmenty tej internetowej dyskusji.

Young: - Co zrobił Pan dla ludzi młodych w mieście? Dlaczego uciekają z Mielca.

- Uruchomione zostały studia AGH z perspektywą uruchomienia studiów stacjonarnych. Dużą uwagę przywiązujemy do tworzenia nowych miejsc pracy, które nakierowane są na młodych wykształconych ludzi. Nie zapominamy o spędzaniu przez nich wolnego czasu, rekreacji. Temat wyjazdów młodych do dużych ośrodków nie dotyczy tylko Mielca. Związane jest to głównie z wyjazdem na studia i pozyskaniem atrakcyjnej pracy.

Kibic: - Dlaczego dopiero teraz zdecydował pan o remoncie stadionu?

- Proces przygotowania remontu trwał od kilku lat. Zmieniały się koncepcje nad którymi dyskutowała Rada Miejska. został wybrany ostatecznie wariant modernizacji stadionu. Przygotowano kompletny projekt i kolejnym krokiem jest uruchomienie przetargu na realizację zapowiadaną od kilku lat. Procedura przygotowania projektu jest pracochłonna podobnie jak przygotowanie samego przetargu, który podlega procedurom Unii Europejskiej.

Mielczanin: Co sądzi pan o powiększeniu terytorialnym miasta? chodzi głównie o miejscowości Chorzelów, Złotniki czy też o Wolę Mielecką.

Czytaj całość artykułu na stronie Super Nowości.


Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus