Paweł Szymański gościem Radio TOK FM

Paweł Szymański (fot. ULC/FB)

Dziś o poranku w Radio TOK FM gościł Paweł Szymański, dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Program prowadził Piotr Maślak, a rozmowy dotyczył oczywiście dronów. Z roku na rok przybywa osób, które profesjonalnie wykorzystują drony. Jest około 14 tys. osób w Polsce, które mają uprawnienia operatora bezzałogowego statku powietrznego. Osób uprawnionych do wykonywania lotów komercyjnych przybywa po kilka tysięcy rocznie.

Zbliżamy się powili do momentu kiedy drony z etapu zabawy, robienia zdjęć, kręcenia filmów, przejdą do etapu, w którym będą świadczyły różnego rodzaju bardzo zaawansowane usługi.

Podczas rozmowy poruszono temat zapowiadanego w mediach lotu autonomicznego drona medycznego nad Warszawą. Dron Hermes ma wzbić się w powietrze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa na Saskiej Kępie w Warszawie i dostarczyć przesyłkę medyczną do Instytut Kardiologii w Aninie.

Paweł Szymański mówił o konieczności dopracowania procedur, przede wszystkim bezpieczeństwa, przed wypuszczeniem bezzałogowych dronów nad miasta.

Rozmowa dotyczyła również wczorajszego lotu autonomicznego latającej taksówki firmy Volocopter, która wykonała próbny lot nad Singapurem.

Zapraszamy do posłuchania audycji z udziałem Pawła Szymańskiego, dyrektora Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, na stronie www.audycje.tokfm.pl

Źródło: TOK FM
comments powered by Disqus