Oświadczenie Zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 dot. "Fotela śmierci..."

MiG-29 (fot. st. chor. sztab. Adam Roik / Combat Camera DORSZ)

Niniejszym publikujemy oświadczenie Zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2, umieszczone na stronie zakładów, dotyczące opublikowanego 6 listopada br. na portalu Onet.pl artykułu pt. „Fotel śmierci. Dlaczego zginął kapitan Sobański?” zawierającego tezy dotyczace katastrofy samolotu MiG-29 pod Pasłękiem, w której 6 lipca br. zginął 33-letni pilot Krzysztof Sobański.

Oświadczenie Zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A.

"Informujemy, że opublikowany 6 listopada 2018 r. na portalu Onet.pl artykuł pt. „Fotel śmierci. Dlaczego zginął kapitan Sobański?” autorstwa Edyty Żemły i Marcina Wyrwała zawiera niepotwierdzone tezy i jest oparty na spekulacjach i opiniach osób, które od kilkunastu lat znajdują się poza strukturami SZ RP.  Okoliczności, w jakich doszło do tragicznego wypadku pod Pasłękiem są przedmiotem prac Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są jednym z podmiotów, które uczestniczą w procesie wyjaśniania przyczyn katastrofy samolotu MiG-29.

Spółka współpracuje i udziela Komisji wszelkich informacji, o jakie Komisja się zwraca lub uznaje za niezbędne do pełnego wyjaśnienia przyczyn tego tragicznego zdarzenia. W związku z tym, że prace Komisji cały czas trwają, jakiekolwiek medialne spekulacje na temat przyczyn katastrofy są nieuzasadnione."


Przeczytaj również:
Katastrofa Mig-a 29. Czytaj obszerny artykuł przybliżający kulisy wypadku

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2
comments powered by Disqus