Przejdź do treści
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - logo
Źródło artykułu

Oświadczenie Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka dot. publikacji związanych z sektorem cargo lotniczego

W dniu 3 lutego br. w serwisie informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa opublikowany został artykuł pt. "Szansa na rozwój lotniczego cargo na linii Rzeszów – Stany Zjednoczone", który dotyczy międzynarodowej konferencji "Rzeszów Air Cargo Event". W wydarzeniu tym brała udział firma National Air Cargo, zainteresowana uruchomieniem kompleksowych usług cargo między Rzeszowem a USA. Więcej TUTAJ

W związku z tym wydarzeniem Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka opublikował w dniu 4 lutego br. oświadczenie, które zamieszczamy poniżej.

Oświadczenie Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Sp. z o.o.

"W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o działaniach podejmowanych przez Miasto Rzeszów związanych z sektorem cargo lotniczego, Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Sp. z o.o. oświadcza, że nie był zaproszony przez władze miasta do rozmów o współpracy w tym zakresie podczas międzynarodowej konferencji „Rzeszów Air Cargo Event”.

Zarząd portu lotniczego przypomina, że Miasto Rzeszów nie jest i nigdy nie było udziałowcem lotniska, ani nie wspiera w żaden sposób jego działalności w chwili obecnej.

Spółkę prawa handlowego pod nazwą Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z wpłaconym w całości kapitałem zakładowym 553 800 600 zł, tworzą:

  • Województwo Podkarpackie – 303 422 600 zł (54,79% udziałów)
  • Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" – 250 378 000 zł (45,21%)

Zarząd spółki informuje, że port od wielu miesięcy jest w bieżącym kontakcie zarówno z firmą National Air, jak i innymi przewoźnikami cargo operującymi obecnie w Jasionce, prowadząc rozmowy o możliwościach rozwoju tego segmentu działalności portu lotniczego."

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony