Przejdź do treści
Zlot motoparalotniowy
Źródło artykułu

Ogólnopolski Zlot Motolotniowy 2024 - ankieta

W czerwcu 2023 roku w Płocku odbył się Ogólnopolski Zlot motolotniowy. Impreza ta miała charakter spotkania edukacyjnego i towarzyskiego o bogatym programie, dzięki czemu w jednym wydarzeniu udało się powiązać różne formaty imprez lotniczych. 

Scenariusz weekendowego zlotu pozwolił uczestnikom na wzięcie udziału w następujących wydarzeniach: 

  • prezentacja filmów archiwalnych o tematyce mikrolotowej
  • konferencyjny panel edukacyjny i dyskusyjny na tematy z dziedziny motolotniarstwa
  • zawody motolotniowe w przelocie przez bramkę
  • zespołowy przelot widokowy nad Wisłą
  • piknik z punktami gastronomicznymi
  • koncert muzyczny i impreza towarzyska.
Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Jacek Poręba

Impreza została starannie przygotowana i przeprowadzona przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i pomimo niepewnej pogody wzięło w niej udział sporo uczestników. Część załóg przyleciała, a pozostali z regionów objętych złą pogodą, przybyli transportem kołowym. 

Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Artur Caban

Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Jacek Poręba

Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Artur Caban

Trzeba pokreślić przychylność dla pomysłu organizacji zlotu ze strony przedstawicieli Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej oraz ogromną pracę, którą wykonali gospodarze. Zlot motolotniowy był nie tylko spotkaniem środowiskowym społeczności motolotniarzy. Został zorganizowany w formule miejskiego pikniku o bogatym programie, który zawierał: atrakcyjne motolotniowe zawody przelotów przez bramkę, zawody walk powietrznych modeli latających RC, część gastronomiczną z foodtrackami, wystawę sprzętu lotniczego aeroklubu, wystawę pojazdów zabytkowych, loty widokowe zorganizowane przez aeroklub, zespołowy lot motolotni oraz koncert rockowy. 

Pomysł na obfity scenariusz imprezy, wykraczający poza wydarzenia motolotniowe, znakomicie sprzyjał popularyzacji motolotniarstwa i lotnictwa sportowego wśród mieszkańców Płocka. Wydaje się, że kolejna, ewentualna impreza powinna dodatkowo zawierać element integracji osób z całego spektrum lotnictwa ultralekkiego oraz General Aviation. 

Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Ryszard Lewandowski

Zlot motoparalotniowy

Zlot motolotniowy - fot. Zbigniew Kędziora

Mając w pamięci to niezwykłe, udane i miłe wydarzenie, proponujemy udział w ankiecie na temat organizacji kolejnego ogólnopolskiego zlotu motolotniowego.

Link do ankiety: TUTAJ

Zespół UL, opracowanie: Artur Caban

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony