Przejdź do treści
EXTRA NG - samolot do akrobacji lotniczej - w Dęblinie (fot. gbaircraft.pl)
Źródło artykułu

Nowy samolot do akrobacji lotniczej EXTRA NG w Dęblinie

W dniu 19 kwietnia br. GB Aircraft dostarczył Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie nowy samolot do wykonywania zaawansowanej akrobacji lotniczej EXTRA NG o znakach SP-GKC.

Samolot jest wyposażony m.in. w instrumenty pilotażowo-nawigacyjne typu glass cockpit certyfikowane do wykonywania lotów według przepisów z widocznością VFR Day i będzie wykorzystywany do szkolenia pilotów Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego w zakresie UPRT i zaawansowanej akrobacji lotniczej.

Dostawa miała miejsce w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez uczelnię w listopadzie 2021 br.

GB Aircraft jest przedstawicielem wiodących marek producentów samolotów i śmigłowców w Polsce, w ciągu 15 lat działalności firma dostarczyła klientom prawie 50 nowych samolotów, motoszybowców i śmigłowców takich marek jak Cessna, Cruiser Aircraft, Stemme i Robinson.

EXTRA NG - samolot do akrobacji lotniczej - w Dęblinie (fot. gbaircraft.pl)2

(fot. gbaircraft.pl)


EXTRA NG to dwumiejscowy dolnopłat wspornikowy o konstrukcji z włókna węglowego. Ma stałe podwozie z tylnym kołem i zamkniętą kabinę z dwoma siedzeniami w tandemie (pilot z tyłu i pasażer z przodu). Jest napędzany silnikiem Textron-Lycoming AEIO-580-B1A z trój- lub czterołopatowym śmigłem.

Samolot zaprojektowany przez Waltera Extra i zbudowany przez Extra Aerobatic Aircraft został publicznie zaprezentowany 22 lipca 2019 roku na targach AirVenture. Certyfikat typu EASA otrzymał 11 października 2019 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony