Nowy Rekord Polski w locie z największą flagą narodową należy do Sky Magic

Nowy Rekord Polski w locie z największą flagą narodową należy do Sky Magic (fot. Husky/FB)

Zespół Akrobacyjny Sky Magic – grupa prawdziwych miłośników skoków spadochronowych, których kilka lat temu połączyło doświadczenie i kreatywność – w dniu Święta Wojska Polskiego ustanowiła nowy Rekord Polski w locie z największą flagą narodową o powierzchni 230 m2.

Rekord został ustanowiony 15 sierpnia br. o godzinie 18:00 na Lotnisku Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia Polskich Sił Powietrznych.

Lot z flagą wykonał Piotr Piotrowski „Pitero”. Asystę w powietrzu i filmowanie wykonali Janusz Białowąs „Druciarz” i Dariusz Bojsza „Bejce”. Skok został wykonany z samolotu Cessna 208B Grand Caravan.

Rekord to efekt pracy i zaangażowania wielu osób w wyszukanie bardzo wytrzymałego i lekkiego materiału oraz uszycie tak dużej flagi ze specjalnie zaprojektowanym pokrowcem oraz wykonaniem osprzętu mocująco – wyczepnego. Cały komplet waży około 23 kg i musi być doliczony do standardowego wyposażenia skoczka.

Rekordowy skok został wykonany z wysokości 1500 m i po otwarciu spadochronów i zajęciu pozycji przez trzech spadochroniarzy grupy Sky Magic, Piotr Piotrowski „Pitero” rozpoczął proces rozwijania największej biało – czerwonej flagi narodowej nad Polskim Niebem.

Lot przebiegł pomyślnie i bez problemów. Pełny sukces!

Już w ten weekend zobaczymy ich na Gdynia Aerobaltic Airshow podczas dziennego pokazu na lotnisku, jak i nocnego pokazu na plaży w Gdyni.

Więcej zdjęć z bicia rekordu na profilu facebookowym Sky Magic S3 WAT. A oto materiał filmowy z tego wydarzenia.

Źródło: Sky Magic S3 WAT
comments powered by Disqus