Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowy Piper PA44 Seminole dla CKL Politechniki Poznańskiej

Politechnika Poznańska odebrała nowy dwusilnikowy samolot Piper PA44 Seminole o znakach rozpoznawczych SP-UTM. Jest to już czwarty samolot dostarczony przez GB Aircraft do Centrum Kształcenia Lotniczego poznańskiej uczelni w ciągu ostatnich trzech lat.

Samolot jest wyposażony w glass cockpit G1000NXi i będzie wykorzystywany do lotów szkolnych do licencji PPL(A), ME, IR i CPL(A). Wnętrze samolotu Piper PA44 Seminole zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i trwałości. Ergonomiczne siedzisko zapewnia relaks zarówno uczniom, jak i instruktorom, ułatwiając im skupienie się na locie i lekcji.

Dostawa miała miejsce na lotnisku EPPG Kąkolewo, nowej siedzibie CKL Politechniki Poznańskiej, w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez uczelnię w 2021 roku.

Flota CKL Politechniki Poznańskiej składa się obecnie m.in. z dwóch samolotów Cessna 172S, jednego samolotu Cessna 182T oraz Extra 330LX i Zlin Z242L.

GB Aircraft w ciągu 15 lat działalności dostarczył klientom prawie 50 nowych samolotów, motoszybowców i śmigłowców takich marek jak Cessna, Cruiser Aircraft, Stemme i Robinson.

(fot. GB Aircraft)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony