Przejdź do treści
Piper PA44 Seminole należący do CKL Politechniki Poznańskiej na lotnisku Kąkolewo (fot. GB Aircraft)
Źródło artykułu

Nowy Piper PA44 Seminole dla CKL Politechniki Poznańskiej

Politechnika Poznańska odebrała nowy dwusilnikowy samolot Piper PA44 Seminole o znakach rozpoznawczych SP-UTM. Jest to już czwarty samolot dostarczony przez GB Aircraft do Centrum Kształcenia Lotniczego poznańskiej uczelni w ciągu ostatnich trzech lat.

Samolot jest wyposażony w glass cockpit G1000NXi i będzie wykorzystywany do lotów szkolnych do licencji PPL(A), ME, IR i CPL(A). Wnętrze samolotu Piper PA44 Seminole zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i trwałości. Ergonomiczne siedzisko zapewnia relaks zarówno uczniom, jak i instruktorom, ułatwiając im skupienie się na locie i lekcji.

Dostawa miała miejsce na lotnisku EPPG Kąkolewo, nowej siedzibie CKL Politechniki Poznańskiej, w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez uczelnię w 2021 roku.

Flota CKL Politechniki Poznańskiej składa się obecnie m.in. z dwóch samolotów Cessna 172S, jednego samolotu Cessna 182T oraz Extra 330LX i Zlin Z242L.

GB Aircraft w ciągu 15 lat działalności dostarczył klientom prawie 50 nowych samolotów, motoszybowców i śmigłowców takich marek jak Cessna, Cruiser Aircraft, Stemme i Robinson.

Wnętrze kabiny samolotu Piper PA44 Seminole należącego do CKL Politechniki Poznańskiej (fot. GB Aircraft)

(fot. GB Aircraft)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony