Przejdź do treści
Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 4(20)/2022

Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprasza do lektury kolejnego numeru magazynu Safe Sky nr 4(20)/2022.

Safe Sky to kwartalnik przygotowywany przez Biuro Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Materiały w nim zawarte tworzą specjaliści PAŻP oraz autorzy zewnętrzni. Celem Safe Sky jest promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ATM.

Zagadnienie „bezpiecznego nieba” jest bliskie każdemu kto z przestrzeni powietrznej korzysta lub nią zarządza. Nie jest więc niczym dziwnym, że nazwa Safe Sky pojawia się w różnych miejscach i kontekstach. Paweł Szpakowski przedstawi koncepcję działania aplikacji o tej właśnie nazwie, służącej poprawie świadomości sytuacyjnej pilotów lotnictwa ogólnego.

Współczesne lotnictwo charakteryzuje się przepływem ogromnej ilości danych i informacji. Istotne jest by procesy zarządzania informacją w lotnictwie były niezawodne i bezpieczne. Piotr Dmochowski i Artur Kinowski opowiedzą o SWIM czyli systemie zarządzania informacją.

Gdy ruch na danym lotnisku zaczyna przekraczać pewien poziom, konieczne jest wdrożenie procesów upłynniających i organizujących pracę portu lotniczego. Zadanie to spoczywa na koordynatorze rozkładów lotów. PAŻP objęła tę funkcją dla portu lotniczego Kraków-Balice. Piotr Dmochowski oraz Katarzyna Lewandowska opiszą zadania koordynatora, wymagania wobec niego i cały proces przyznawania slotów przewoźnikom.

Zapraszamy do lektury!

Do pobrania:
Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 4(20)/2022

Wszystkie numery magazynu Safe Sky w wersji elektronicznej dostępne są pod adresem: www.pansa.pl/safe-sky

FacebookTwitterWykop

Nasze strony