Przejdź do treści
Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 2(18)/2022

Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprasza do lektury kolejnego numeru magazynu Safe Sky nr 2(18)/2022.

Safe Sky to kwartalnik przygotowywany przez Biuro Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Materiały w nim zawarte tworzą specjaliści PAŻP oraz autorzy zewnętrzni. Celem Safe Sky jest promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ATM.

W drugim w tym roku numerze autorzy artykułów poruszają szerokie spektrum tematów związanych z bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym. PAŻP am nadzieję, że okażą się dla czytelników interesujące.

Zapewne wielu z nas spotkało się w ostatnim czasie z tematem fotowoltaiki – głównie za sprawą częstych kampanii telemarketingowych. Na tę tematykę można również spojrzeć z innej strony. Paweł Szpakowski opisze wpływ jaki farmy paneli fotowoltaicznych mogą mieć na lotnictwo i co należy mieć na uwadze podczas ich planowania.

W styczniu minęły cztery lata od rozpoczęcia działalności Cywilno-Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego w strukturach Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Przemysław Walc, obecny szef tej służby, przybliży zadania i osiągnięcia Ośrodka.

Niewiedza i ignorancja są zawsze wrogami wdrażania nowych technologii, zwłaszcza gdy w grę wchodzi jeszcze kampania dezinformacyjna. Aneta Wasilewska opisze przypadek sieci 5G i opowie co wstrzymało jej rozwój w Stanach Zjednoczonych.

O podejściu biznesowym słyszał każdy, ale czy każdy je stosuje? Trzeba wykorzystywać każdą okazję, inaczej zamiast rekinem, można stać się zwykłą płotką. Tekst Klaudiusza Dybowskiego jest przeznaczony zdecydowanie dla rekinów.

Wakacje w pełni, Biuro Bezpieczeństwa życzy więc bezpiecznych podróży lotniczych i drogowych, udanego wypoczynku i spokojnej regeneracji sił.

Zapraszamy do lektury!

Do pobrania:
Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 2(18)/2022

Wszystkie numery magazynu Safe Sky w wersji elektronicznej dostępne są pod adresem: www.pansa.pl/safe-sky

FacebookTwitterWykop

Nasze strony