Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 4(12)/2020

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprasza do lektury kolejnego numeru magazynu Safe Sky.

Safe Sky to kwartalnik przygotowywany przez Biuro Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Materiały w nim zawarte tworzą specjaliści PAŻP oraz autorzy zewnętrzni. Celem Safe Sky jest promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie ATM.

Bieżący numer 4(12)/2020 otwiera Paweł Szpakowski artykułem "Lotnicza choinka". Lotnicza choinka to nic innego jak system świateł podejścia widziany z powietrza. Paweł Szpakowski opisuje proces oblotów świetlnych pomocy nawigacyjnych.

W najnowszym numerze PAŻP kontynuuje cykl artykułów na temat samolotów używanych przez Inspekcję Lotniczą. Tym razem Dariusz Krzowski i Tomasz Lasocki przybliżają historię pozyskania i wykorzystania samolotów Ił-14.

Marek Górecki, w artykule pt. "PAŻP – bezpieczeństwo na każdym kroku cz. 2", przedstawia kolejne aspekty działalności PAŻP, które wspierają personel operacyjny w pracy lub umożliwiają podnoszenie przepustowości i bezpieczeństwa ruchu lotniczego w FIR Warszawa.

W artykule "Nowoczesne samochody dla energetyki PAŻP" Piotr Bożyk pisze o zakupionych w listopadzie br. ośmiu specjalistycznych samochodach dla energetyków PAŻP dbających o bezpieczeństwo energetyczne urządzeń operacyjnych zapewniających płynny przepływ ruchu lotniczego.

Paweł Stysiał, w drugiej części artykułu na temat historii ATM w Polsce, koncentruje się na organizacji systemu zarządzania ruchem lotniczym i systemach obecnie wykorzystywanych na stanowiskach operacyjnych.

Zapraszamy do lektury!

Do pobrania:
Biuletyn Bezpieczeństwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Nr 4(12)/2020


Wszystkie numery magazynu Safe Sky w wersji elektronicznej dostępne są pod adresem:
www.pansa.pl/safe-sky

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus