Przejdź do treści
Nowy hangar na lądowisku w Gryźlinach (fot. Lądowisko Gryźliny, Facebook)
Źródło artykułu

Nowy hangar stanął na lądowisku w Gryźlinach

Jak poinformował portal Gazetaolsztyńska.pl, trwa rozbudowa lądowiska w Gryźlinach. Na jego terenie stanął kolejny hangar.

Jak się okazało, w 2022 roku jedna hala dla samolotów przestała wystarczać zwiększającemu się zainteresowaniu lotnictwem w regionie. 

Coraz więcej osób, lotników jest zainteresowanych korzystaniem z tego miejsca – mówi wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz.

Dlatego zarządzająca tym terenem – należącym do powiatu olsztyńskiego i gminy Stawiguda – spółka Fotowoltaika Gryźliny ogłosiła przetarg na budowę hangaru. Z końcem roku zakończyły się prace.

Hangar już stoi, przed nami kwestie związane z odbiorami, a potem będziemy czekać na nowych „skrzydlatych lokatorów” tego miejsca – mówi wójt. – Planujemy także budowę betonowego pasa startowego, by lądowisko mogło przyjmować większe samoloty.

Niewykluczone, że w Gryźlinach będzie można się także nauczyć pilotować maszyny czy poskakać ze spadochronem. To jednak, jak podkreślił wójt Kontraktowicz, zależy od inicjatywy prywatnych firm.

Nowy hangar na lądowisku w Gryźlinach - widok wewnątrz (fot. Lądowisko Gryźliny, Facebook)

(fot. Lądowisko Gryźliny, Facebook)

Rozwój lądowiska może się przydać także przedsiębiorcom, którzy postanowią zainwestować w Gryźlinach. Samorządowcy chcą bowiem przyciągnąć inwestorów, tworząc strefę gospodarczą.

Tworzymy kompleksy terenów inwestycyjnych, które już dziś są w pełni gotowe do lokalizowania wielokierunkowych przedsięwzięć gospodarczych. Jednym z nich jest strefa gospodarcza Gminy Stawiguda w Gryźlinach o powierzchni ponad 130 hektarów. Jej wyjątkowość polega na znakomitym skomunikowaniu, co oszczędza czas i koszty przedsiębiorców. Drogi i tory to już trochę za mało, dlatego stworzyliśmy możliwość biznesowych spotkań z wykorzystaniem transportu general aviation, a więc nie tylko możemy przyjechać, ale też przylecieć i odlecieć z tutejszego lądowiska – wyjaśnia starosta olsztyński Andrzej Abako.

Nowy hangar na lądowisku w Gryźlinach. Za nim drugi hangar (fot. Lądowisko Gryźliny, Facebook)

Nowy hangar na lądowisku w Gryźlinach. Za nim drugi hangar (fot. Lądowisko Gryźliny, Facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony