Przejdź do treści
Aviation Expo
Źródło artykułu

Niebo na wyciągnięcie ręki – zapowiedź Aviation Expo

Już po raz czwarty pasjonaci lotnictwa lekkiego będą mogli spotkać się podczas jedynego takiego wydarzenia w regionie. Targi Lotnicze AVIATION EXPO to przede wszystkim możliwość zapoznania się na najnowszą ofertą samolotów lekkich, śmigłowców, wiropłatów oraz szerokiej gamy asortymentu przydatnego przy spełnianiu prawdopodobnie najwspanialszego z ludzkich marzeń –dryfowaniu w przestworzach.

Targi AVIATION skierowane są zarówno do pasjonatów lotnictwa, jak i przedsiębiorców poszukujących szybkiego sposobu podróżowania na dalekie odległości. Miniona edycja była czterokrotnie większa, niż w 2020 roku, skupiając 48 wystawców, 55 wystawionych maszyn lotniczych i zajmując prawie 3 km2 powierzchni wystawienniczej, co przełożyło się na prawie tysiąc odwiedzających. Edycja 2022 nie zwalnia tępa. Wśród prawie 50 wystawców pojawią się takie firmy jak SkyDream, SkyDealer, Manufaktura Lotnicza, En Tank, Aeroprakt, Ecol, czy Faston. Na targach, oprócz maszyn i osprzętu, obecni będą także przedstawiciele szkół lotniczy, a także instytucji najmujących się lotnictwem.  

AVIATION EXPO 2022 to także zacieśniona współpraca Targów Kielce z Urzędem Marszałkowskim i Aeroklubem Kieleckim. W wyniku tej znajomości z tym pasjonatów lotnictwa czeka nie lada gratka. Tegoroczne wydarzenie będzie podzielone na dwie przestrzenie. Część maszyn, tak jak w poprzednich latach, znajdzie się w hali Targów Kielce. Z kolei druga część, w tym maszyny, których do tej pory nie można było zobaczyć na targach lotniczych ze względu m. in. na swoje gabaryty, będzie wystawiona na lotnisku w Masłowie. Dodatkowo, pierwszego dnia targów w hangarze Aeroklubu Kieleckiego odbędzie się bankiet dla wystawców.

Poza częścią wystawienniczą targów AVIATIN EXPO atutem wystawy w Kielcach będą jak zawsze merytoryczne spotkania, które już na stałe wpisały się w kalendarze wszystkich lotniczych specjalistów. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na elitarne grono profesjonalistów branży lotnictwa lekkiego zebrane w jednym miejscu – podczas AVIATION EXPO 2022.

Ponadto Targi Kielce, wykorzystując przestrzeń merytoryczną, jaką dają targi AVIATION EXPO, zorganizują w tym roku pierwsze Europejskie Forum Aeroklubów. Wydarzenie ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie. Forum powołane zostało przy okazji trwającego konfliktu w Ukrainie, podczas którego bombardowane są lotniska nie tylko wojskowe, ale także cywilne. Eksperci z branży lotniczej pochylą się m. in. nad tematami strategicznego znaczenia małych lotnisk dla obronności kraju czy rozwoju infrastruktury działającej przy aeroklubach i współpracy z samorządami.

Targi AVIATION EXPO odbędą się 17-18 września w Targach Kielce.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony