Przejdź do treści
NAVBLUE, spółka zależna Airbusa - logo
Źródło artykułu

NAVBLUE oficjalnie otworzyło biuro w Gdańsku

NAVBLUE, spółka zależna Airbusa zajmująca się rozwiązaniami ułatwiającymi operacje lotnicze i pracę służb zarządzających ruchem lotniczym, oficjalnie zainaugurowała działalność nowego biura w Gdańsku. 

Firma specjalizująca się w produkcji baz danych i oprogramowania dla branży lotniczej, znalazła siedzibę w dzielnicy Przymorze. Zatrudnia już 10 osób i do końca 2024 r. planuje mieć do 80-100 pracowników. 

Gdańska lokalizacja pozwala NAVBLUE rozszerzyć globalną obecność. Spółka posiada już 4 biura w Europie (we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji) oraz placówki w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze. 

Specjaliści pozyskani do pracy w nowym biurze będą projektować, wytwarzać i dostarczać najnowocześniejsze produkty i usługi NAVBLUE, zwiększające efektywność operacyjną przewoźników lotniczych i wspierające zrównoważone lotnictwo. 

Uruchomienie nowej placówki NAVBLUE pozwoli na zacieśnienie współpracy z liniami lotniczymi, lotniskami i agencjami żeglugi powietrznej, poprzez zaoferowanie know-how w zakresie zarządzania operacjami lotniczymi oraz poprawy wydajności operacyjnej poprzez optymalizację i zwiększoną produktywność. Wszystko to z myślą o bezpiecznym i zrównoważonym lotnictwie. 

"Bardzo cieszmy się z inauguracji naszego nowego biura w Polsce. Gdańsk jest uznanym w Europie centrum branży lotniczej i produkcji oprogramowania. Jesteśmy przekonani, że zespół zatrudniony w nowym biurze wniesie wiele nowego do naszych know-how i wiedzy, szczególnie za sprawą dostarczania aktualnych danych i najnowocześniejszego oprogramowania, pozwalających naszym klientom usprawniać działania na całym świecie", powiedziała Marta Muzińska, szefowa polskiego oddziału Navblue. 

Wieloletnia obecność Airbusa w Polsce widoczna jest w szeregu działań, począwszy od projektowania, prototypowania, produkcji, poprzez obsługę, modernizację, badania i rozwój, po współpracę w branży kosmicznej. Firma zatrudnia blisko 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w trzech lokalizacjach: Warszawie, Mielcu i Łodzi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony