Na ratunek życiu

Na ratunek życiu/ SP RP

Kapitan pilot Jerzy Fijałek, kapitan pilot Jacek Kądziołka oraz major Daniel Kubić (technik pokładowy) spędzili noc 6/7 września wyjątkową pracowicie.

Załoga transportowca C-295M (numer 020) uczestniczyła w kolejnej „Akcji Serce". O godz. 23.55 lotnicy 8 Bazy Lotnictwa Transportowego wystartowali z w Krakowa-Balic do Warszawy po ekipę transplantologów. Zabrali medyków z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Aninie do Wrocławia, gdzie w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką pobrali oni od zgłoszonego dawcy narządy do przeszczepu. Następnie załoga dostarczyła transplantologów do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego na stołecznym Okęciu i wróciła na macierzyste lotnisko o godz. 6.39. Medycy udali się do kliniki w Aninie, aby wszczepić czekającemu biorcy nowe narządy.

Akcja odbyła się mimo udziału personelu 8 BLTr w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pod kryptonimem Zefir-12 (od 3 września) oraz intensywnego wykonywania przez krakowskie załogi lotów przez cały 6 września.

Ppłk Artur Goławski
Dowództwo Sił Powietrznych

Obejrzyj zdjecia na stronie Sił Powietrznych
 

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus