Przejdź do treści
Święto Wojska Polskiego w Muzeum Wojska Polskiego
Źródło artykułu

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaangażowane w obchody Święta Wojska Polskiego


Zaangażowanie Muzeum Sił Powietrznych w obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej nie ograniczyło się do pełnego lotniczych atrakcji „Spotkania z Historią” w siedzibie w Dęblinie. 15 sierpnia reprezentacja MSP gościła w tętniącej patriotycznymi wydarzeniami Stolicy. Muzealne stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie w ramach pikniku „Zostań Żołnierzem RP”, zlokalizowanego w Muzeum Wojska Polskiego.

Niekończące się kolejki chętnych stały przed namiotem MSP, żeby obejrzeć wystawę „Żwirki i Wigury start do wieczności”, spróbować swoich sił w trenażerze fotela pilota TS-11 „Iskra”, skleić drewniane modele samolotów oraz własnoręcznie wykonać prawdziwe bransoletki survivalowe! Wszystko pod czujnym okiem, a także z instruktażem pracowników muzeum.

Propozycje Muzeum Sił Powietrznych oraz Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, przygotowane specjalnie na Święto Wojska Polskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Święto Wojska Polskiego w Muzeum Wojska Polskiego

"Spotkania z historią" w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zgromadziły ponad 1600 osób. Dzięki gościom Muzeum można było poznać historię misji prowadzonych przez samoloty An-26, po dziesiątkach lat usłyszeć ryk silnika  samochodu KrAZ-255B, dowiedzieć się co zrobić żeby nie wylądować na "brzuchu" samolotem TS-8 Bies i jakie są symptomy zbliżającej się pięknej pogody.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony