Przejdź do treści
Samolot Su-22 w nowym kamuflażu (fot. Roman Nawrocki)
Źródło artykułu

MON odpowiada na pytanie o przyszłość bazy lotniczej w Świdwinie

Kancelaria Sejmu opublikowała odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na interpelację posła Dariusza Wieczorka dotyczącej przyszłości 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, w której obecnie stacjonuje eskadra, przeznaczonych do wycofania samolotów myśliwsko-bombowych Su-22M4/UM3K.

W swojej interpelacji Dariusz Wieczorek zwrócił się do MON z sześcioma pytaniami dotyczącymi losów jednostki, która nieoficjalnie jest wskazywana jako miejsce stacjonowania jednej z eskadr wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35A Lightning II. MON dotąd nie podał do publicznej wiadomości decyzji odnośnie miejsca jej stacjonowania ‒ pierwsza ma trafić do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Tradycyjnie odpowiedzi udzielił sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz. Czytamy w niej: Uprzejmie informuję, że decyzja o rozmieszczeniu eskadr lotniczych samolotów wielozadaniowych pozyskiwanych w ramach programu operacyjnego „Harpia" oraz zagospodarowaniu lotnisk wojskowych na te potrzeby w poszczególnych regionach i obszarach Polski każdorazowo jest poprzedzona szczegółowymi analizami w zakresie aspektów ekonomicznych, mających na celu pozyskanie przez Siły Zbrojne RP wymaganych zdolności operacyjnych.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony