Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Młodzi Modelarze na Start" – zawody modeli latających w Rudnikach

Aeroklub Częstochowski zaprasza Dzieci i Młodzież do udziału w zawodach "Młodzi Modelarze na Start". Zawody odbędą się w dniu 4 czerwca 2023 r. na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10:00.

W zawodach, w poszczególnych grupach wiekowych mogą brać udział wszyscy chętni pod warunkiem posiadania modelu spełniającego regulamin danej konkurencji. Nie jest wymagana licencja sportowa. 

Zawody przeznaczone są głównie dla Dzieci i Młodzieży i rozgrywane w klasach Młodzików (do 14 lat) i Juniorów Młodszych (do 16 lat), przewidziana jest też klasa "Open" bez ograniczeń wiekowych (niech instruktorzy też się wykażą...).

Konkurencje dla Młodzików (do 14 lat):
– S-500 Szybowce swobodnie latające wyrzucane z ręki,
– G-500 Modele swobodnie latające z napędem gumowym,
– E-500 Modele swobodnie latające z napędem elektrycznym.

Konkurencje dla Juniorów Młodszych (do 16 lat) i "Open":
– A3-LR (F1A/M) Modele szybowców swobodnie latających ("Jaskółki"),
– P-30 Modele swobodnie latające z napędem gumowym,
– E-20 Modele swobodnie latające z napędem elektrycznym,
– S6A-LR Modele rakiet czasowych z taśmą.

Zawody realizowane są w ramach projektu "Latamy Razem", który jest oddolną inicjatywą Instruktorów Modelarstwa lotniczego, którego celem jest szeroka popularyzacja sportu modelarskiego wśród Dzieci i Młodzieży oraz integracja lokalnych środowisk modelarskich.

Projekt polega na przeprowadzeniu w wyznaczonym terminie lokalnych zawodów klubowych, w których zawodnicy wykonują loty konkursowe na swoim terenie i pod okiem swojego Instruktora, zgodnie z regulaminem projektu. Instruktor (Sędzia) pilnuje przestrzegania regulaminu i nadzoruje chronometrażystów, autoryzowane przez Instruktora wyniki są przesyłane do podliczenia klasyfikacji ogólnopolskiej. Po podliczeniu klasyfikacji Ogólnopolskiej wyniki są publikowane, a do zwycięzców poszczególnych konkurencji są wysyłane dyplomy i pamiątkowe upominki.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony