Przejdź do treści
Samolot - akrobacja
Źródło artykułu

Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Suwałkach

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2022 w dniach 20-25.06.2022 r. na Lotnisku Suwałki odbędą się Mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej, w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z: Kodeksem sportowym FAI General Section, Section 6: Aerobatics PART 1, krajowymi przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego, Regulaminem Rozgrywania Zawodów w Akrobacji Lotniczej oraz odpowiednimi regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać ważne licencje sportowe FAI, licencje pilota, dziennik z aktualnym KWT i KTP z akrobacji, zezwolenie do obniżenia wysokości oraz ubezpieczenie NW z podwyższonym ryzykiem.

Zawodników do udziału w zawodach zgłaszały aerokluby regionalne do dnia 31.05.2022r. Zgłoszeń należy dokonywać na adres: lotnisko.suwalki@gmail.com i St.szczepanowski@gmail.com

Więcej informacji o Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w Piśmie organizacyjnym.

Szybowiec - akrobacja (fot. Aeroklub Wrocławski)

W tych samych dniach (20-25.06.2022 r.) na Lotnisku Suwałki rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, w klasach Unlimited i Advanced.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z: Kodeksem sportowym FAI General Section, Section 6: Aerobatics PART TWO, krajowymi przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego, Regulaminem Rozgrywania Zawodów w Akrobacji Lotniczej oraz odpowiednimi regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać ważne licencje sportowe FAI, licencje pilota, dziennik z aktualnym KWT i KTP z akrobacji, zezwolenie do obniżenia wysokości oraz ubezpieczenie NW z podwyższonym ryzykiem.

Zawodników do udziału w zawodach zgłaszały aerokluby regionalne w terminie do dnia 31.05.2022r. Zgłoszeń należy dokonywać na adres: lotnisko.suwalki@gmail.com i St.szczepanowski@gmail.com

Więcej informacji o Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w Piśmie organizacyjnym.

Organizatorem Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w imieniu Aeroklubu Polskiego jest Suwalska Szkoła Lotnicza, która serdecznie zaprasza fanów lotnictwa na Lotnisko Suwałki, gdzie będzie można oglądać akrobacje i kibicować zawodnikom. Rozgrywanie konkurencji rozpocznie się 21 czerwca o godz. 11:00, a w kolejnych dniach od godz. 9:00 do zachodu słońca.

Zakończenie zawodów zaplanowano na 25 czerwca o godz. 13:00. Ale to nie koniec atrakcji. W tym dniu odbędzie się również festyn lotniczy.

Mistrzostwa Polski w akrobacji Samolotowej i Szybowcowej

Podczas AirShow Odlotowe Suwałki 2022 na terenach Lotniska Suwałki EPSU przy ul. Kapitana Mieczysława Wojczyńskiego 1 czeka na fanów lotnictwa coś o wiele więcej niż zwykły festyn. Prawdziwa moc atrakcji towarzyszyć im będzie od godziny 13:00 do późnych godzin wieczornych!

W trakcie trwania imprezy zaplanowano następujące bloki tematyczne:

  • BLOK SPORTOWY (pokazy freestyle oraz dekoracje uczestników Mistrzostw Polski w Akrobacji Lotniczej i Szybowcowej);
  • BLOK DZIENNY (m.in. zespół ANBO, EXTRA 300, Bo105, wojsko, MiG-15bis);
  • KONCERT SUPPORT;
  • BLOK WIECZORNY (m.in. pokaz pirotechniki lotniczej);
  • KONCERT GWIAZDY WIECZORU.

Oprócz pokazów dynamicznych, w trakcie trwania imprezy zaplanowano wystawę statyczną sprzętu lotniczego, strefę zabaw dla dzieci, sekcję modelarstwa lotniczego OSIR, strefę gastronomiczną i strefę handlowo – wystawienniczą.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony