Mikołaj wylądował na łódzkim lotnisku

Mikołaj wylądował na łódzkim lotnisku (fot. airport.lodz.pl)

12 grudnia 70 dzieci czekało na Mikołaja na płycie postojowej łódzkiego lotniska śpiewając i wołając „Mikołaju! Mikołaju!”. Wreszcie przeleciał! Samolot Szkoły Pilotów Bartolini wkołował na płytę. Wysiadł z niego oczekiwany gość workiem pełnym słodyczy. Przy samolocie Mikołaja powitała Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi, Skrzat Psikus i Śnieżynki – siatkarki ŁKS Commercecon.

„Ho, ho, ho! Już po raz trzeci przyleciałem do Łodzi, bo są tu bardzo grzeczne dzieci” – mówił Mikołaj i zapowiedział, że na lotnisku pojawi się incognito latem, bo planuje polecieć z Łodzi na jedną z greckich wysp, by odpocząć po sezonie zimowym. „Słyszałem, że macie z Łodzi bardzo bogatą ofertę lotów czarterowych do Antalyi, Bodrum, Burgas, na wyspy Korfu, Kretę, Zakynthos i Rodos” – chwalił Mikołaj.

To już trzecia edycja imprezy charytatywnej „Lądowanie Mikołaja”. W tym roku Port Lotniczy w Łodzi zaprosił 70 dzieci z Domów Dziecka, Domu Samotnej Matki, Rodzin Zastępczych. Zaprosiliśmy także dwie rodziny biologiczne, które odzyskały swoje dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tradycyjnie mali goście przynieśli własnoręcznie wykonane ozdoby, które powiesili na choince w Hali Odlotów.


(fot. airport.lodz.pl)

Dzięki hojności sponsorów udało się obdarować dzieci prezentami, w których były maskotki, książki, słodycze, skarpetki, czapki, bidony, latarki, kubki termiczne. Siatkarki ŁKS Commercecon wręczyły dzieciom bilety na mecz, które „Wiewióry” rozegrały z Włoszkami 17 grudnia na hali ŁKS.

Port Lotniczy Łódź bardzo dziękuje sponsorom, którzy pomogli przygotować "Lądowanie Mikołaja": ŁKS Commercecon Łódź, Smyk, Bartolini Air, Lagardere Travel Retail, Dell, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, KKMP Prawo i Podatki, Marilyn, Kwiecień i Partnerzy Bezpieczeństwo Informacji i Ochrona Danych, Car Bone Liveries, Porsche Centrum Łódź, Azymut.pl, Panu Damianowi Karbowiakowi.

 
(fot. airport.lodz.pl)

Źródło: Port Lotniczy Łódź
comments powered by Disqus