Międzynarodowe zawody modelarskie w klasie F5J w Szczecinie

F5J model (fot. barcs.co.uk)

Aeroklub Szczeciński będzie organizatorem międzynarodowych zawodów modelarskich w klasie modeli elektroszybowców do lotów termicznych – F5J. Zawody znalazły się już w oficjalnym kalendarzu FAI. Aeroklub będzie gościć zawody Pucharu Świata (World Cup) i Pucharu Europy (Eurotour), które zostaną rozegrane w dniach 5-6 września 2020 r. na lotnisku Szczecin Dąbie (EPSD).

Lotnisko Szczecin Dąbie jest trawiastym lotniskiem sportowym o dość dużym ruchu małych i ultra-lekkichsamolotów, szybowców, paralotni itp. Cały ruch na lotnisku będzie wstrzymany zarówno na okres zawodów jak i treningu zawodników. Lotnisko będzie udostępnione dla zawodników od godz. 13:00 czasu lokalnego w piątek (4 września).

Klasa F5J to kontrolowane zdalnie szybowce latające z ograniczonym czasem lotu, napędzane silnikiem elektrycznym. F5J to model szybowca, który jest wyposażony w silnik elektryczny zapewniający napęd wyłącznie w celu uruchomienia i w którym siła nośna jest generowane przez siły aerodynamiczne działające na powierzchnie nośne, które pozostają nieruchome (z wyjątkiem powierzchni sterujących).

Zawody odbędą się według bieżących regulaminów klasy F5J opublikowanych na stronach FAI. Model musi być wyposażony w jeden z zatwierdzonych przez FAI AMRT (altimetr i wyłącznik silnika) np. ALTIS z wymaganym firmware zawodniczym.

Każdy uczestnik musi posiadać ważną licencję sportową FAI zarejestrowaną w rejestrze FAI i/lub na stronie Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polski – dotyczy tylko polskich zawodników. Uczestnik musi również posiadać ważne ubezpieczenie OC. Organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, że lotnisko znajduje się w zamieszkałej części miasta, jest otoczone ruchliwymi ulicami i terenami jachtklubów. Ubezpieczenie OC jest bezwzględnie wymagane i organizatorzy proszą o okazanie kopii przy rejestracji.

W zawodach może wziąć udział do 120 zawodników. Ostateczny termin rejestracji, której należy dokonać na stronie www.rc-szczecin.pl/registrationszn.html, upływa 20 sierpnia 2020 r.

Zapraszamy do udziału w zawodach jak również do kibicowania naszym reprezentantom.

Więcej informacji w Biuletynie oraz na stronie www.rc-szczecin.pl

Źródło: rc-szczecin.pl
comments powered by Disqus