Przejdź do treści
Grupa aeroSPARX - nocny pokaz z pirotechniką (fot. Sławek Hesja Krajniewski)
Źródło artykułu

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 coraz bliżej

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Sho w Radomiu to jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie. Przygotowania do nich są już na finalnym etapie. Organizatorzy prezentują kolejne gwiazdy, które w dniach 26 i 27 sierpnia.

Do Radomia przyleci na pokazy brytyjska grupa aeroSPARX. Dwóch niezwykle doświadczonych pilotów Guy Westgate i Rob Barsby na motoszybowcach Grob 109 w płynnych, pełnych wdzięku manewrach z wspaniałym oświetleniem i pirotechniką zaprezentują nam prawdziwy spektakl na niebie.

Niesamowite widowisko na niebie zapewni widzom w ostatni weekend sierpnia w wieczornym pokazie na radomskim niebie niezwykła grupa Flying Dragons Team. Ta motoparalotniowa grupa pokazowa z Krakowa zapewni magiczny, podniebny spektakl złożony z pirotechniki i świateł zsynchronizowanych w rytm muzyki.

Marek Choim pilotujący samolot Extra 330SC dołącza do Air Show Radom. Podczas pokazów zadziwia on wiązkami skomplikowanych i widowiskowych figur akrobacyjnych, którym w dzień towarzyszy kolorowy dym, a nocą iskry.

Jak poinformowali organizatorzy, Felix Baumgartner jedyny człowiek, który skoczył ze stratosfery (39km) i przekroczył prędkość dźwięku w locie swobodnym potwierdził udział w pokazach. Co prawda, nie skoczy dla zgromadzonych na lotnisku w Radomiu ponownie z kosmosu ale zaprezentuje niezwykłe manewry na swoim śmigłowcu Bo 105.

Zespołów akrobacyjnych oraz solistów, zarówno wojskowych jak i cywilnych będzie mnóstwo. Fani lotnictwa mogą śledzić te informacje na bieżąco na profilu facebookowym Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom.

Atrakcji na niebie będzie mnóstwo. Organizatorzy zadbali też o atrakcje na ziemi. Wystawa statyczna na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych AIR SHOW 2023 to nie tylko samoloty i śmigłowce – to również największa w Polsce prezentacja sprzętu i wyposażenia żołnierzy.

Z pewnością AIR SHOW 2023 będzie to jedna z nielicznych okazji, żeby zobaczyć z bliska nowoczesny sprzęt wojskowy, mieć możliwość fotografowania oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu z żołnierzami go obsługującymi. W Radomiu każdy fan wojskowości będzie mógł naocznie przekonać się jak bardzo zmieniło się uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego.

Dla miłośników militariów przygotowana zostanie wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP od Wojsk Lądowych przez Wojska Specjalne, Wojska Obrony Terytorialnej po Marynarkę Wojenną, a także sprzęt którym dysponuje szkolnictwo wojskowe i wojska sojusznicze z NATO stacjonujące w Polsce.

Na Air Show Radom uczestnicy będą też mieli niepowtarzalną okazję spotkać studentów i podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej, która od ponad 70 lat służy Siłom Zbrojnym RP, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa.

Ważne jest też, aby łatwo można było przyjechać na te wyjątkowe pokazy. Organizatorzy zadbali, by fani lotnictwa mogli przyjechać koleją. Przewoźnicy kolejowi przygotowali dla widzów Air Show Radom specjalne zniżki dla mieszkańców z różnych części kraju. Więcej informacji TUTAJ.

Bilety można kupić przez internet na stronie tobilet.pl

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony