Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Megamaszyny" – nowa seria na kanale National Geographic

3 marca br. fani technologii mogli zobaczyć pierwszy z sześciu odcinków nowej serii "Megamaszyny" na kanale National Geographic.

Premierowa seria "Megamaszyny" podąża śladem przełomowych odkryć, jednak tym razem tych z zakresu technologicznego postępu dokonywanego na przestrzeni wieków. Widzowie poznają kulis powstania największych i najpotężniejszych mechanizmów i konstrukcje, jakie wyszły spod ręki człowieka. Inżynierowie oraz fizycy opowiedzą, w jaki sposób i po co powstały lotniskowce, statki podwodne, stacje kosmiczne, czy latające cysterny.

Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym budujemy coraz większe, szybsze, wyższe i potężniejsze maszyny. To dzięki nim jesteśmy w stanie odkrywać tajemnice wszechświata, przemieszczać się z ponaddźwiękową prędkością czy badać najgłębsze zakamarki dna morskiego pod ogromnym ciśnieniem.

Jak działają i jak powstały ultranowoczesne megamaszyny? W programie zobaczymy m.in. jak zbudowany jest prom kosmiczny, wielki transporter gąsienicowy NASA czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Dowiemy się też, jak zbudowane są cuda inżynierii morskiej, takie jak m.in. lotniskowiec klasy Nimitz. Doskonałe animacje i wyjaśnienia ekspertów pomogą zrozumieć zasady działania i budowę tych niezwykłych mechanizmów.

Fani lotnictwa będą mogli zajrzeć do wnętrza gigantów przestworzy: samolotu C-5 Galaxy, latającej cysterny Airbusa, śmigłowca Sikorsky i sterowca Airlander 10. Zobaczą też maszynę stworzoną do pracy w najzimniejszym terenie: samolot latający do Arktyki.

Premiery nowej serii "Megamaszyny" w czwartki o godz. 22:00 w National Geographic. Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka już jutro.

Airlander 10 (fot. National Geographic)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony