Mechanik lotniczy - zawód z przyszłością
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie zaprasza wszystkich zainteresowanych, absolwentów i absolwentki szkół gimnazjalnych z całej Polski do bezpłatnego udziału w Projekcie: „MECHANIK LOTNICZY – ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ” w ramach dofinansowania z programu Kapitał Ludzki „Człowiek –najlepsza inwestycja” Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szukasz odpowiedzi na pytania:
- Czy istnieje zawód z przyszłością?
- Kim chcę być?
- Jaką szkołę wybrać?
- Co będzie dla mnie najlepszą inwestycją?
- Czy zawód, który wybiorę ułatwi mi znalezienie dobrze płatnej pracy?
Zapraszamy do udziału w otwartej rekrutacji na kierunek TECHNIK MECHANIK LOTNICZYW Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie im. gen. Franciszka Kleeberga.
Szkoła dzięki środkom unijnym wzbogaciła wyposażenie pracowni i laboratoriów specjalistycznych oraz biblioteki, pod kątem certyfikacji kierunku technik mechanik lotniczy w różnorodne i ciekawe pomoce dydaktyczne. Na potrzeby kształcenia zakupiliśmy samolot typu PZL – 104 WILGA 35 A. Statek powietrzny jest w pełni sprawny i będzie służył jako pomoc dydaktyczna do kształcenia specjalistycznego.
W porozumieniu z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych podnosimy jakość kształcenia oraz otwieramy możliwości ciekawych praktyk zawodowych, uzyskania certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zdobycia certyfikatu PART 66 oraz późniejszą możliwość atrakcyjnego zatrudnienia w Polsce i na Świecie.
Zawód z przyszłością:
Mechanik lotniczy jest ważnym w szeroko pojętym lotnictwie ekspertem, musi być kompleksowo wykształcony, ponosi bowiem najważniejszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo załogi i pasażerów jednostek latających, będących pod jego opieką.
To przede wszystkim fachowiec w serwisowaniu i kontrolowaniu stanu technicznego samolotów. Specjalizując się w wykonywaniu obsługi hangarowej statków powietrznych odpowiada m.in. za przeprowadzanie okresowych badań stanu technicznego jednostki i wykonywanie prac naprawczych oraz konserwacyjnych w jej obrębie.
Mechanik lotniczy obsługi liniowej odpowiada za kontrolowanie stanu technicznego jednostki tuż przed jej odlotem.
W najbliższych latach mechaników lotniczych zatrudnią pracodawcy nie tylko w Polsce, ale i za granicą:
- lotniska cywilne i wojskowe
- zakłady projektujące i konstruujące samoloty
- zakłady produkujące samoloty oraz inne jednostki latające=
- służby techniczne lotnictwa wojskowego - służby techniczne lotnictwa cywilnego
Udział w działaniach w odniesieniu do poszczególnych form wsparcia zaplanowanych w projekcie mogą wziąć uczniowie, którzy są zainteresowani zwiększeniem swoich aspiracji edukacyjnych, doskonaleniem kompetencji zawodowych, podniesieniem zdolności do przyszłego zatrudnienia.
REKRUTACJA:
1. Rekrutacja do projektu przebiegać będzie zgodnie z założeniami określonymi we wniosku o dofinansowanie projektu. Proces rekrutacji będzie niedyskryminujący ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, miejsce zamieszkania czy status społeczny.
2. Za rekrutację do Projektu odpowiada Biuro Projektu.
3. Za kwalifikację Uczestników Projektu odpowiada Komisja Rekrutacyjna powołana przez Kierownika Projektu.
wzory dokumentów do pobrania i uzupełnienia:
www.zsz1deblin.pl/dokumenty
CELE PROJEKTU:
• Wzrost wiedzy i umiejętności młodzieży w zakresie przedmiotów kluczowych.
• Poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie o kierunek technik mechanika lotniczy oraz uzyskanie dla tego kierunku certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
• Dostosowanie zdobywanych w szkole praktycznych kwalifikacji do zmieniających się potrzeb rynku pracy, w zawodach:
- technik mechanik lotniczy
- technik mechanik
- technik informatyk
• Zmniejszenie zagrożenia przedwczesnym wykluczeniem z systemu oświaty i rynku pracy.
BIURO PROJEKTU:
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie
ul. Tysiąclecia 3 (sala nr 4)
08 - 530 Dęblin
tel.:81 8830274
e-mail: projekt.zsz1deblin@onet.pl
www.zsz1deblin.pl
www.mechaniklotniczy.pl
Komentarze