Majowy Przegląd Lotniczy już w sprzedaży
Majowy Przegląd Lotniczy już w e-kiosku oraz w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.
W majowym numerze "Przeglądu Lotniczego" polecamy:
Postawili na pływaki
Cessna 206H na pływakach amfibijnych – czy zadomowi się na jeziorze Jamno? O samej konstrukcji, lataniu z wody i ambitnych planach pisze Eryk Auguścik, a autorem zdjęć w malowniczej scenerii jest Andrzej Rutkowski.
Dyscyplina checklist
O tym, dlaczego list kontrolnych należy używać od samego początku lotniczej kariery i jak to robić – pisze instruktor samolotowy i pilot liniowy Krzysztof Papis.
„Przyspiesz opuszczenie pasa”
Takie polecenie otrzymane w końcowej fazie lądowania może może zestresować pilota o małym doświadczeniu. Co wtedy robić, a przede wszystkim – czego nie robić – pisze Krzysztof Krawcewicz w cyklu „Pilotaż”.
Włoska przygoda
Latanie w nowym kraju to za każdym razem nowa dawka wrażeń i doświadczeń. Filip Modrzejewski oblatuje Piperem Turbo Arrow północne Włochy. Się lata…
Do holowania: Wilga czy Maule
Dwie holówki w szanującej się szkole szybowcowej to podstawa, ale też i okazja do ciekawych porównań pomiędzy dwoma samolotami i taktyką holowania szybowców. Który typ wypada lepiej? Sprawdza Dominik Punda.
Nowy kod, nowe zasady
Postępowanie po utracie łączności zawsze oznacza komplikację dla wszystkich. Nowe przepisy SERA w tym zakresie komentuje Michał Grzelak z praktycznego punktu widzenia kontrolera lotniczego. A jaki wierszyk ułożycie sobie na zapamiętanie kodu 7601?
„GPS lost” – kanały prowadzą
Tomasz Major, koneser lotniczych widoków, przemierzał tory wodne Żuław i Prus Górnych. Piękne krajobrazy, ale nawigujemy na podstawie mapy i terenu, bo w tej części Polski nawigacja wg GPS nie jest już możliwa…
Rekordowe Friedrichshafen 2025
Targi we Friedrichshafen będące od lat imprezą konsolidującą wszystkich lotników Europy, po swojej 31 edycji ogłosiły kolejny rekord frekwencyjny. To pozytywny akcent na rozpoczęcie sezonu. Relację zapewnił Andrzej Rutkowski.
Extra 330 LX – aż chce się latać
Ten kultowy samolot akrobacyjny wziął na cel swojego obiektywu Filip Modrzejewski. Piękne zdjęcia zachęcają do podjęcia treningu w akrobacji, albo przynajmniej UPRT.
Felietony:
- Wiesława Jedynaka o tym, że piloci powinni interesować się historią lotnictwa i jak jej znajomość pomaga w rozwoju i w życiu,
- Piotra Długiewicza, który odważnie forsował strefy czasowe na dystansie długości dwóch równików i doszedł do ciekawych, niepublikowanych dotąd wniosków,
- oraz redaktora naczelnego Krzysztofa Krawcewicza z dużą dozą wiosennego lotniczego optymizmu.
Zapraszamy do lektury!



Komentarze