Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lublin: nowe specjalności w centrum szkoleniowym Portu Lotniczego Lublin

Specjalistyczne Centrum Szkolenia Służby Ochrony Lotniska działa w Lublinie od 2015 r. Jego zadaniem jest kształcenie pracowników w zakresie ochrony osób i mienia oraz ochrony lotnictwa cywilnego.

Jak przekazał w komunikacie rzecznik PLL Piotr Jankowski, ośrodek przygotował na 2022 r. nowe kursy i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, jak i specjalistycznego. Oferta skierowana jest do firm i instytucji oraz osób indywidualnych. Wśród nowych specjalności pojawiło się m.in. szkolenie z obsługi urządzeń rentgenowskich oraz wykrywaczy metalu, specjalistyczne szkolenie dla służb ochrony z zakresu samoobrony i posługiwania się oraz obsługą elektronicznego urządzenia obezwładniającego TASER, czy kurs na licencję detektywa.

Nowością jest również kurs i szkolenia dla żołnierzy zawodowych „Rekonwersja”. „Zgodnie z przepisami każdemu żołnierzowi zawodowemu po zakończeniu służby przysługuje pomoc rekonwersyjna w zakresie przekwalifikowania zawodowego, która ma na celu przygotować go do podjęcia zatrudnienia poza wojskiem” – dodano w komunikacie.

„Proponowane nowe kierunki szkoleń są odpowiedzią na potrzebę rynku, poszukiwania specjalistów zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa między innymi na terenie Portu Lotniczego Lublin i obiektach podlegających ochronie” – podkreślił dyrektor SCS SOL Rafał Biernacki.

Lotnisko w Lublinie oddano do użytku w 2012 r. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty do kodu D, czyli wielkości Boeing 767 czy Airbus A310. Port Lotniczy Lublin jest spółką akcyjną, której wyłącznymi akcjonariuszami są jednostki samorządu terytorialnego: Województwo Lubelskie, Gmina Lublin, Gmina Miejska Świdnik i Powiat Świdnik.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony