Lotnisko Warszawa-Radom – ważne umowy i ważni partnerzy
Dwa listy intencyjne i umowa sponsoringowa – budowany terminal lotniska w Radomiu był dziś areną ważnych wydarzeń dla przyszłości portu.
Prace na lotnisku w Radomiu przebiegają zgodnie z harmonogramem. W terminalu, wieży kontroli lotów, strażnicy LSP oraz w budynkach administracyjno-biurowych trwają roboty wykończeniowe. Mogli się o tym dziś na własne oczy przekonać zaproszeni goście, a także przedstawiciele mediów.
– Jestem dumny, widząc na jakim jesteśmy etapie i jak dużo tutaj zostało zrobione. Gdy byłem tu przed rokiem, kilka dni po przejęciu sterów w PPL, to miejsce wyglądało zupełnie inaczej i o takim zaawansowaniu prac nie było mowy. Przez ten rok przeszliśmy gigantyczna drogę i jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. To pokazuje, że lotnisko Warszawa-Radom ma przed sobą przyszłość – mówi prezes „Portów Lotniczych” Stanisław Wojtera.
Lotnisko Warszawa-Radom będzie potrzebować nowych pracowników
Właśnie dlatego „Porty Lotnicze” postanowiły nawiązać współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Dzisiaj w terminalu w Radomiu podpisano w tej sprawie stosowne dokumenty. Współpraca będzie dotyczyć rekrutacji na oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości zasilą radomski port lotniczy.
– Będziemy potrzebować ludzi do pracy. Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń. Pilotażowo uruchomiliśmy już nawet klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych – powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom.
– Uczniów klasy o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych jest to bardzo mocne wsparcie dające możliwość wykształcenia umiejętności i kompetencji w zakresie wykonywania pracy na lotnisku – dodała Katarzyna Kołodziejska, dyrektor technikum ZDZ w Radomiu.
Na wakacje? Do Turcji!
W czasie dzisiejszego spotkania został podpisany list intencyjny między PPL a Coral Travel, biurem podróży, które organizuje wyjazdy do niemal 90 kierunków w 40 krajach, między innymi do Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Tajlandii. Coral Travel Należy do międzynarodowej grupy z siedzibą w Turcji OTI Holding. To nie pierwszy element współpracy między PPL a Coral Travel – biuro podroży działa przy organizacji wyjazdów turystycznych z Warszawy i Zielonej Góry.
– Cieszymy się, że będziemy mogli w niedalekiej przyszłości poszerzyć naszą ofertę o wyloty z lotniska Warszawa-Radom. Będzie to dobra alternatywa dla Klientów z południowej części Mazowsza, dla których wygodne i bliższe będą wyloty właśnie z lotniska w Radomiu. Jesteśmy mile zaskoczeni standardem i rozwiązaniami projektowanymi na lotnisku z myślą o rodzinach rozpoczynających swoje wymarzone wakacje. Na rozszerzeniu naszej współpracy z PPL obejmującej dziś Lotnisko Chopina i lotnisko Zielona Góra skorzystają przede wszystkim nasi Klienci – powiedział Kaan Ergun, prezes biura turystycznego Coral Travel.
PPL gra z drużyną E.LECLERC MOYA Radomka Radom
Kto może być lepszym ambasadorem Lotniska Warszawa-Radom i PPL, jak osiągające sukcesy w najwyższej klasie rozgrywek siatkarki z drużyny E.LECLERC MOYA Radomka Radom. „Porty Lotnicze” dostrzegły ten potencjał. Efektem tego jest podpisana dziś pomiędzy PPL a radomskim klubem umowa sponsoringowa, obejmującą wsparcie na okres sezonu 2021/22.
– Lotnisko w Radomiu to nie tylko port lotniczy. To impuls a nawet elektrowstrząs dla rozwoju całego regionu. Dzisiejsze porozumienie to wyraz tego, ze stajemy się częścią społeczności radomskiej. I chce mocno podkreślić ten dzisiejszy sygnał – powiedział Paweł Siennicki, wiceprezes „Portów Lotniczych”.
– Współpraca z PPL będzie dla nas bardzo korzystna wizerunkowo. Pomoże to nam rozwijać nasze sportowe ambicje, tak aby za dwa lata latać z Radomia na Europejskie Puchary – powiedział Łukasz Kruk, dyrektor E.LECLERC MOYA Radomka Radom.
Lotnisko Warszawa-Radom
W październiku 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przejęło lotnisko w Radomiu w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Lotnisko Warszawa-Radom jest budowane z myślą o wakacyjnych rodzinnych wyjazdach. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie samolotów popularnych typów, wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.
Lotnisko Warszawa-Radom jest tworzone z myślą o pasażerach, dla których udostępnione będzie darmowe szybkie Wi-Fi 5G, strefy gier towarzyskich, materiały filmowe z tłumaczem języka migowego, a także okazjonalne instalacje artystyczne oraz wydzielone strefy edukacyjne. Port lotniczy będzie wyróżniać się na tle innych lotnisk. Poza świadczeniem standardowych usług lotniskowych oraz pozalotniskowych, teren stanie się miejscem do spędzania wolnego czasu, edukacji lotniskowej oraz atrakcją turystyczną. Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowano wraz z letnim rozkładem lotów w 2023 roku.
Komentarze