Przejdź do treści
Sydney - lotnisko pod kontrolą, startujący samolot i personel naziemny (fot. disney.pl)
Źródło artykułu

Serial "Sydney: lotnisko pod kontrolą" na kanale National Geographic

Już 11 marca 2024 r. fani lotnictwa zobaczą pierwszy z dziesięciu odcinek nowej serii "Sydney: lotnisko pod kontrolą", w którym ukazane zostaną kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych na świecie.

Sydney kojarzone jest przede wszystkim z ikonicznym gmachem Sydney Opera House, jednak nie wszyscy wiedzą, że w tym mieście znajduje się jedno z najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie. W programie będzie można zobaczyć ruchliwy port lotniczy "od kuchni", podejrzeć pracę kontrolerów, pilotów, personelu naziemnego, służb bezpieczeństwa oraz mechaników.

"Sydney: lotnisko pod kontrolą” - premiera w poniedziałek 11 marca o godz. 22:00 w National Geographic.

W najnowszej serii "Sydney: lotnisko pod kontrolą" kanał National Geographic zabiera swoich widzów za kulisy jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk na półkuli południowej, które obsługuje nawet 900 lotów dziennie. Na efektywne działanie oraz jak najmniejszą ilość opóźnień wpływa wiele czynników, które często nie są zależne od człowieka. Zmienna pogoda, problemy techniczne i inne, często zaskakujące okoliczności… W takich warunkach nawet najdrobniejszy błąd może mieć katastrofalny wpływ nie tylko dla podróżujących, ale również pracowników oraz wizerunek lotniska.

A w pierwszym odcinku zobaczymy, jak w Sydney ląduje samolot z podejrzanym wyciekiem w ładowni. Personel naziemny, który miał kontakt z substancją, musi się poddać kwarantannie.

Sydney - lotnisko pod kontrolą, podejrzany wyciek (fot. disney.pl)

(fot. disney.pl)

W kolejnych odcinkach:

Zdążyć przed ciszą nocną – Załogi na lotnisku pracują pod presją czasu. Muszą obsłużyć w ciągu dnia 900 lotów, nim zacznie obowiązywać ściśle przestrzegana cisza nocna.

Deszcz i pożar – Intensywne opady deszczu i burze utrudniają samolotom lądowanie. Podczas ćwiczeń przeciwpożarowych służby dostają sygnał o wybuchu ognia.

VIP-y na pokładzie – W związku z wizytą premiera Singapuru ochrona lotnisku pozostaje w gotowości. Dyżurny operacyjny Mel ma eskortować swojego ulubionego muzyka.

Przygotowani na najgorsze – Podczas rutynowych ćwiczeń na wypadek katastrofy lotniczej rzeczywiste problemy stwarzają zagrożenie dla funkcjonowania lotniska w Sydney.

W gotowości – Piątki na lotnisku są zawsze pracowite, wtedy bowiem pojawia się więcej pasażerów. To oznacza, że funkcjonariusze muszą być w pełnej gotowości.

Sydney - lotnisko pod kontrolą, pasażerowie w terminalu (fot. disney.pl)

(fot. disney.pl)

Testy bezpieczeństwa – Na lotnisku trwają testy, sprawdzające skuteczność kontrolerów. Labrador Warner zaczyna swoją służbę jako pies wykrywający narkotyki.

Kłopoty w terminalu – Płynne funkcjonowania lotniska w Sydney zapewniają załogi, które nie zwalniają tempa. Tutaj praca nigdy się nie kończy, a obowiązków nie brakuje.

Jak z presją i przeciwnościami radzą sobie pracownicy lotniska? Między innymi na to pytanie odpowie nowy program National Geographic.

Zapraszamy do obejrzenia 10 odcinków nowego serialu "Sydney: lotnisko pod kontrolą". Premiery w poniedziałki od 11 marca 2024 r. o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Sydney - lotnisko pod kontrolą, pracownik wewnątrz terminala (fot. disney.pl)

(fot. disney.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony