Przejdź do treści
10-tysięczny pasażer Lotniska Warszawa-Radom (fot. D. Kłosiński)
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 10-tysięcznego pasażera

3 czerwca, czyli nieco ponad 5 tygodni od otwarcia, na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono 10-tysięcznego pasażera. W czerwcu poszerza się też siatka połączeń z Radomia. Podróżni będą mogli polecieć na wakacje do Antalyi, Warny, Prewezy czy Tirany. 

Jubileuszowym, 10-tysięcznym pasażerem okazała się pani Patrycja z Radomia, która wraz z rodziną wylatywała na urlop z Lotniska Warszawa-Radom pierwszym lotem czarterowym do Antalyi obsługiwanym przez PLL LOT. W prezencie podróżująca otrzymała zestaw walizek w kolorze nawiązującym do logo portu w Radomiu. 

„W ciągu 5 tygodni funkcjonowania Lotniska Warszawa-Radom odprawiliśmy 10 tys. pasażerów. Tym samym, w krótkim czasie pobiliśmy już roczny rekord z 2016 roku. To bardzo dobry rezultat, cieszymy się, że z usług lotniska korzysta tak wielu podróżnych. To również pokazuje, że port ma duży potencjał, a samo lotnisko nie jest już tym sprzed kilku lat.” – powiedziała Anna Dermont, rzecznik Lotniska Warszawa-Radom. 

W samym maju Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło łącznie 8 334 pasażerów. W pierwszych tygodniach funkcjonowania port obsługiwał rejsy rozkładowe do Paryża i Rzymu. W sobotę, 3 czerwca wystartowały loty czarterowe do Antalyi obsługiwane przez LOT, a wkrótce do tego samego miasta polecą samoloty Enter Air. Również niedługo ruszą połączenia czarterowe do Tirany. PLL LOT obsługiwać będą również rejsy rozkładowe do Prewezy, Warny, Tirany i, tak jak dotychczas, do Rzymu i Paryża. 

Od 26 czerwca startują shuttle busy na Lotnisko Warszawa-Radom z Kielc przez Skarżysko-Kamienną. Koszt biletu dla podróżnych, podobnie, jak w przypadku busów z Warszawy, to symboliczne 5 złotych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony