Przejdź do treści
Lotnisko Chopina - terminal wewnątrz (fot. D.Kłosiński)

Lotnisko Chopina z dobrymi wynikami w październiku

Po letnich rekordach czas na jesienną stabilizację. W październiku Lotnisko Chopina obsłużyło 1 397 846 pasażerów. To tylko 21 procent mniej, niż w analogicznym miesiącu ostatniego przed pandemią roku 2019 i aż 58 procent więcej, niż w roku 2021. Rekordowym dniem okazał się 2 października, kiedy to z usług stołecznego portu skorzystało 53 678 osób.

Również w październiku per saldo zrealizowano 13 712 operacji lotniczych. To prawie tyle samo, co miesiąc wcześniej i nieco mniej niż trzy lata temu. Jednak utrzymujący się niemalże na tym samym poziomie wyrażony w procentach wskaźnik wypełnienia miejsc pasażerskich w samolotach wskazuje na dynamiczną i szybszą niż przewidywano odbudowę ruchu lotniczego.

W rozbiciu na poszczególne segmenty 27 procent ogółu podróżnych Lotnisko Chopina wykorzystało, jako port przesiadkowy. Strefę Non Schengen wybrało 534 590 pasażerów, a strefę Schengen – 863 256. Z tej ostatniej liczby 15 procent to osoby, które wykupiły loty na trasach krajowych.

Pięć najbardziej popularnych kierunków w połączeniach regularnych w październiku to: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt, Monachium.

Z kolei wśród połączeń czarterowych największą popularnością cieszyły się: Antalya, Marsa Alam, Hurghada, Kos, Heraklion.

Nadal rekordy bije lotniczy przewóz towarów. Od początku roku do końca października na Lotnisku Chopina odprawiono 85 652 tony ładunków. To o 7 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Przez ostatnie 10 miesięcy przewieziono też 7 483 tony listów i przesyłek pocztowych, co pokazuje również wyraźny wzrost w ciągu ostatnich 2 lat w tym segmencie przewozów.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony