Przejdź do treści
Lotnisko Chopina - widok z góry na terminal, samoloty i pas startowy (fot. FILMOLOT, lotnisko-chopina.pl)
Źródło artykułu

Lotnisko Chopina w Warszawie: bardzo dobry sezon wakacyjny

We wrześniu, ostatnim miesiącu sezonu wakacyjnego, Lotnisko Chopina odprawiło blisko 1,88 mln pasażerów. Wyniki przewozowe wszystkich letnich miesięcy okazały się lepsze od prognoz. Z końcem października startuje zimowy rozkład połączeń, w którym pojawi się kilka nowych kierunków lotów. 

W całym sezonie wakacyjnym czyli od czerwca do końca września z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 7.559.144 osób. To wynik lepszy o ponad 27 tys. od wyniku rekordowego lata 2019 roku. We wrześniu Lotnisko Chopina odprawiło dokładnie 1.879.493 pasażerów, nieznacznie więcej w odniesieniu do tego samego okresu 2019 roku. Rekordowym dniem miesiąca okazał się 22 września, kiedy to lotnisko obsłużyło 67.169 podróżnych. 

Przez cztery miesiące sezonu urlopowego Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,55 mln pasażerów lotów czarterowych. To wzrost o ponad 23 proc. w porównaniu z tym samym okresem przedpandemicznego 2019 roku. 

W ostatnim miesiącu trzeciego kwartału 144 tys. użytkowników Lotniska Chopina skorzystało z połączeń krajowych. Port we wrześniu odprawił 1,13 mln podróżnych w ruchu Schengen i 743 tys. w ruchu Non-Schengen.  

Wśród najpopularniejszych kierunków podróży z Lotniska Chopina we wrześniu znalazły się: Turcja, Hiszpania, Grecja oraz Niemcy. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 roku pasażerowie ze stołecznego portu najchętniej wylatywali do takich miast jak: Londyn, Antalya, Paryż, Amsterdam i Frankfurt. 

Wraz ze zmianą czasu na zimowy pod koniec października zwyczajowo zmienia się też siatka połączeń lotniczych. W nadchodzącym sezonie z Lotniska Chopina uruchomionych zostanie kilka nowych tras. Od końca października liniami Wizz Air z Warszawy polecieć będzie można do Agadiru w Maroko, na pokładzie Sky Express do Aten, a z PLL LOT do Rzymu. Natomiast pod koniec lutego narodowy przewoźnik uruchomi nowe połączenia na trasie Warszawa-Taszkient. Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia kilka dodatkowych połączeń do Dublina wprowadzi Aer Lingus. Jak co roku, powracają też zimowe trasy: WIZZ AIR do Grenoble, Turynu i Werony oraz PLL LOT do Dubaju.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony