Lotnicze gry planszowe w sklepie dlapilota.pl

why walk, when you can fly?

Miło nam poinformować, że w sklepie dlappilota.pl pojawiły się dwie strategiczne gry planszowe o tematyce lotniczej. Oferta skierowana jest do wszystkich miłośników niebanalnych rozrywek umysłowych, będących jednocześnie entuzjastami lotnictwa.

Gra planszowa Linie lotnicze Europa

Rozpoczęła się era lotnictwa pasażerskiego. Odważni przesiębiorcy zakładają pierwsze linie lotnicze
i rywalizują o zdobycie kilku dostępnych licencji na użytkowanie europejskiej przestrzeni powietrznej. Szybko rozwijający się rynek i perspektywa wysokich zysków przyciągają potężnych inwestorów.

Szansę na zwycięstwo mają jednak tylko ci, którzy zręcznie wykorzystują swoje wpływy i mądrze obracają pieniędzmi, inwestując je w najbardziej dochodowe linie lotnicze.

20 lat po pierwszym wydaniu oryginalnej gry "Airlines", ten znakomity tytuł wraca do sprzedaży w polskim wydaniu!

Więcej informacji o grze – tutaj


Gra planszowa Airships
Gracze zakładają przedsiębiorstwa lotnicze i starają się zdobyć możliwie najwięcej punktów zwycięstwa poprzez konstruowanie sterowców. W tym celu muszą zdobywać różne karty ulepszeń takie jak inżynierowie, finanse czy silniki, które zwiększają ich szanse przy budowie sterowców.

Specjalną cechą tej gry jest to, że w celu zdobywania kart rzuca się kośćmi. Karty ulepszeń, które posiada kompania należąca do gracza, wyznaczają kości, których gracz może użyć.

Karta, którą gracz stara się zdobyć informuje o kolorze i liczbie kości wymaganych do wykonania rzutu oraz prezentuje wynik, który przy ich pomocy należy osiągnąć. Im większa liczba kości, które gracz ma do dyspozycji, tym wyższe szanse na uzyskanie wymaganego rezultatu.


Do gry nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja.

Więcej informacji o grze – tutaj

Źródło: sklep.dlapilota.pl
comments powered by Disqus