Przejdź do treści
M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach z wieżą w tle (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)
Źródło artykułu

Lot po życie

W niedzielę (9 października) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała zadanie transportu medycznego w ramach Akcji Serce. Lot zrealizowano po trasie Gdynia – Mińsk Mazowiecki – Gdynia.

We sobotę wieczorem Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W niedzielę o godzinie 13:53 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 15:03 wylądował na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Tam, na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem i Bryza rozpoczęła lot powrotny do Trójmiasta.

O godzinie 16:43 samolot wylądował na macierzystym lotnisku Oksywie. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do szpitala w Gdańsku, w którym już oczekiwał pacjent.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce", uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony