Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie Emirates świętują 10 lat w Polsce

Linie lotnicze Emirates świętują dziesiątą, jubileuszową rocznicę otwarcia połączenia Dubaj-Warszawa. Od inauguracyjnego rejsu w lutym 2013 roku, linie przewiozły na trasie ponad 1,6 mln pasażerów w ramach ponad 6,3 tys. lotów w obie strony. Przewoźnik oferuje polskim pasażerom codzienne bezpośrednie połączenie bezpośrednie realizowane przez samolot szerokokadłubowy Boeing 777-300ER.

W tym roku świętujemy jubileuszową rocznicę Emirates w Polsce, która jest wyjątkową okazją do podsumowań. Cieszymy się, że od dziesięciu lat możemy realizować połączenia na trasie Dubaj-Warszawa. W 2022 roku linie Emirates przewiozły blisko 176 000 pasażerów na 684 rejsach pomiędzy Warszawą a Dubajem (w obie strony). Uzyskane wyniki pozwalają z większym optymizmem patrzeć na 2023 rok. Polska niezmiennie pozostaje dla nas bardzo ważnym rynkiem, szczególnie cenimy współpracę z partnerami, która przyczynia się do wyjątkowej obsługi naszych klientów i wspiera krajowy rozwój handlu i turystyki. Miniona dekada jest dla nas motywacją do dalszych działań na drodze do świadczenia usług najlepszej jakości oraz utrzymania najwyższych standardów – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Na przestrzeni ostatnich lat loty Emirates do Warszawy stwarzały nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki oraz wzmacniały więzi między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską. Grupa Emirates zatrudnia ponad 600 Polaków, w tym członków personelu pokładowego, pilotów i pracowników innych obszarów biznesowych w całej Grupie. Emirates oferują kandydatom wyjątkowe możliwości rozwoju zawodowego, szansę zdobycia światowej klasy doświadczenia w najnowocześniejszym obiekcie szkoleniowym linii lotniczych w Dubaju, w tym doskonałe zaplecze szkoleniowe oraz szeroką gamę programów rozwojowych.

W ramach operacji SkyCargo i rozbudowanej siatki połączeń do 140 miejsc docelowych, linie Emirates zapewniają przedsiębiorcom w Polsce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich połączenia niezbędne do transportu towarów. Od momentu uruchomienia na trasie przewieziono blisko 83 000 ton ładunków. Samoloty Emirates przewoziły m.in. elektronikę, sprzęt medyczny, leki, w tym szczepionki, części do samochodów i samolotów, kolekcje odzieży, oraz produkty łatwo psujące się, takie jak tropikalne ryby i owoce, do i z Polski.

Linie Emirates nieustannie dokładają wszelkich starań, by obsługiwać swoją flotę w możliwie najbardziej efektywny i odpowiedzialny sposób, zmniejszając zużycie paliwa. Emirates dołączyły do koalicji Światowego Forum Ekonomicznego w latach 2022-21 „Czyste Niebo Jutra" (Clean Skies for Tomorrow), wspierającej korzystanie ze zrównoważonego paliwa lotniczego. Dodatkowo linie inwestują w najnowocześniejszą i najmłodszą flotę w branży w celu dalszej redukcji emisji.

Emirates słyną z wiodących w branży inicjatyw i niezrównanych doświadczeń z podróży. Na pokładzie pasażerowie mają do wyboru w systemie ice ponad 5 000 kanałów, ponad 1 700 filmów i 1 500 godzin programów telewizyjnych, kanałów informacyjnych na żywo, a także do bogatej oferty muzyki, podcastów i audiobooków w 45 językach. Poza dbałością o aktualizację rozrywki pokładowej, Emirates dokładają też starań o rozszerzanie oferty cateringowej. Na pokładach linii w ciągu całego roku pojawia się ponad 110 potraw złożonych z niemal 4 600 przepisów. Szefowie kuchni z całego świata opracowują posiłki inspirowane lokalną kuchnią.

Samolot Emirates rejsu EK179 z Dubaju do Warszawy startuje o 8.05, lądując w Warszawie o 11.20 czasu lokalnego. Rejs powrotny EK180 z Warszawy rozpoczyna się o 13.25 z lądowaniem w Dubaju o 22.45.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony