Kuracja odchudzająca w LOT

Samoloty LOT-u.jpg

Prezes szuka pieniędzy. Z punktów obrad walnego wynika, że ma kilka ciekawych pomysłów.

Niedawno zarząd PLL LOT porozumiał się ze związkowcami w sprawie zwolnień grupowych i obniżek pensji. Teraz — w czasach, kiedy rynek lotniczy przeżywa trudne chwile — szuka dodatkowych wpływów. Wskazuje na to porządek obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które zbierze się 27 listopada.

W agendzie mowa m.in. o sprzedaży udziałów w spółkach zależnych i prawdopodobnie leasingu zwrotnym siedziby przewoźnika. Zapowiedź działań zmierzających do poprawy sytuacji finansowej LOT, który w zeszłym roku odnotował 733 mln zł straty netto, pojawiła się już w sprawozdaniu finansowym za 2008 r. Potwierdza to agenda walnego.

Wniosek generalny: LOT albo sprzedaje aktywa, albo szuka partnerów do wspólnych przedsięwzięć. Przykłady? Walne ma zgodzić się na sprzedaż udziałów w Petrolocie, który zajmuje się obsługą paliwową samolotów (notabene jest monopolistą na Okęciu). Ich zakupu nie wyklucza współwłaściciel — PKN Orlen.

— Jesteśmy zainteresowani każdą inwestycja kapitałową zwiększającą wartość Grupy Orlen — mówi Jacek Krawiec, prezes PKN.

W agendzie walnego mowa też o sprzedaży udziałów w LOT Services (LS), spółce odpowiedzialnej za obsługę naziemną na warszawskim lotnisku. Na razie LS dzierżawi majątek upadłego Lot Ground Services. W grudniu upływa termin zgłaszania ofert na zakup majątku bankruta. LS ma prawo pierwokupu. W październiku LOT deklarował zainteresowanie przetargiem.

Całość artykułu na stronie internetowej Pulsu Biznesu

Źródło: Puls Biznesu
comments powered by Disqus

Komentarze

Jak to jest że 90% ludzi musi normalnie funkcjonować i w ich przypadku związki zawodowe nie mają nic do powiedzenia a te 10% robi tyle szumu i paraliżuje rozwój wielu firm? Chyba zagadnienie do przemyślenia

Prezes Mikosz niech wywali wszystkich sbeków WSI, Mosad i ich rodzinny oraz polityków na przechowanie którzy opłacani są krociowo a nic nie robią. Jemu się wydaje, że to ten zarząd rządzi ale jak wiadomo to niestety oni rządzą i ich układy na zewnątrz. I p. prezes zrobi tyle ile mafia i układ mu zrobić pozwoli bo inaczej prezesem nie będzie.

(przytoczon z pb http://logistyka.pb.pl/1996233,5862,kuracja-odchudzajaca-w-lot?ref=)