Przejdź do treści
Książka Pilot Doświadczalny
Źródło artykułu

Książka "Pilot doświadczalny" do kupienia w sklepie dlapilota.pl

Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka „Pilot Doświadczalny” autorstwa Henryka Bronowieckiego.


Pilot doświadczalny - autobiografia Henryka Bronowickiego to historia polskiego pilota, który od 13 roku życia, pokonując wszelkie przeciwności i własne słabości, piął się po szczeblach lotniczej kariery.

Od obserwowania samolotów na lotnisku w Mielcu, budowania modeli i latania na szybowcach w Aeroklubie Mieleckim, po najwyższy stopień lotniczego wtajemniczenia - pracę w charakterze fabrycznego pilota doświadczalnego. Jako fabryczny pilot doświadczalny pierwszej klasy, nie tylko dokonywał oblotów nowo wyprodukowanych przez mielecką fabrykę samolotów, ale przede wszystkim uczestniczył w pracach nad prototypami samolotów będących ikonami polskiego przemysłu lotniczego - M-15 Belfegor, M-18 Dromader, M-28 Bryza, M-28 Skytruck i wreszcie I-22 Iryda, której losy do dzisiaj wzniecają dyskusje, i to nie tylko wśród pasjonatów lotnictwa.

Książka Pilot Doświadczalny_

Książka "Pilot Doświadczalny"

Pilot doświadczalny to także portret powojennej Polski, namalowany przez autora w sposób bezkompromisowy i szczery. Autor prowadzi nas nie tylko przez swoje doświadczenia, ale odsłania przed nami, czasami celowo, a czasami mimowolnie, karty historii Polski, których próżno szukać we współczesnych podręcznikach czy pracach naukowych.

To wydanie zostało rozszerzone, przeredagowane i skorygowane.

Książka „Pilot Doświadczalny” można nabyć tutaj (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony