Przejdź do treści
Źródło artykułu

Książka "Niemieckie samoloty I wojny światowej"

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Niemieckie samoloty I wojny światowej", której autorami są Edward Ward i Ronny Barr. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Alma-Press.

Przed końcem I wojny światowej Niemcy uzyskały prymat na świecie w każdej gałęzi lotnictwa militarnego. Książka Niemieckie samoloty I wojny światowej stanowi szczegółowy, ilustrowany przewodnik po myśliwcach, samolotach rozpoznawczych, szturmowych i bombowych, które służyły w kajzerowskich siłach powietrznych od 1914 do 1918 roku.

W porządku chronologicznym przedstawiono w tej publikacji wszystkie najważniejsze konstrukcje lotnicze z tego okresu, takie jak świetny Fokker D.VII, powszechnie uznawany za najlepszy myśliwiec Wielkiej Wojny, sławny trójpłat Fokker Dr.I, na którym latał „Czerwony Baron” Manfred von Richthofen, Rumpler C.IV latający na bardzo znacznych wysokościach, a przez to niedosięgły dla alianckich myśliwców oraz bombowiec Gotha G.IV, uczestniczący w pierwszym dziennym nalocie na Londyn w czerwcu 1917 roku. Poszczególne rozdziały zawierają opis myśliwców, samolotów rozpoznawczych, szturmowych, bombowców oraz wodnosamolotów.

Na ilustracjach zostały zaprezentowane autentyczne oznakowania i barwy maskujące, a opis poszczególnych typów samolotów obejmuje zestawienia szczegółowych danych taktyczno-technicznych. Zawierająca 110 kolorowych ilustracji książka Niemieckie samoloty I wojny światowej jest nieodzownym kompendium dla modelarzy oraz wszystkich entuzjastów, zainteresowanych lotnictwem wojskowym z lat Wielkiej Wojny.

Edward Ward jest autorem i lustratorem publikacji o lotnictwie i autorem przewodnika Sowieckie samoloty II wojny światowej. Napisał wiele artykułów do czasopism lotniczych, internetowych i drukowanych, oraz udziela się regularnie na blogu miłośników awiacji „Hush Kit”. Mieszka z żoną i córką w Sydney w Australii.

Ronny Bar interesuje się zagadnieniami lotniczymi przez całe życie, wychowując się w pobliżu bazy sił powietrznych El Palomar w Buenos Aires w Argentynie. Jego ilustracje pojawiają się regularnie na stronach internetowych oraz w periodykach takich jak „Wingnut Wings”, „Windsock Worldwide”, „Windsock Datafiles”, „Cross & Cockade” oraz „Over the Front”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony