Książka "Loty ku zwycięstwu"

Książka "Loty ku zwycięstwu" (fot. Wydawnictwo Fronda)

17 marca br. na wynku wydawniczym pojawi się książka pt. "Loty ku zwycięstwu" autorstwa Wacława Króla, która zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Fronda.

Wacław Król – as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. W czasie kampanii wrześniowej i francuskiej wykonał łącznie 63 loty bojowe, w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii 137 lotów bojowych i 86 lotów operacyjnych. Kawaler Orderu Virtuti Militari, publicysta i historyk lotnictwa.

"Loty ku zwycięstwu" to nigdy nie publikowany, a odnaleziony po latach, tom znanego autora książek o tematyce lotniczej.

W najnowszej opublikowanej książce Wacława Króla znajdziemy podsumowanie dokonań polskich myśliwców na wszystkich teatrach wojennych II wojny światowej, opisy walk w wojnie obronnej 1939 roku, walki pod niebem Francji w roku 1940. Będzie też można przeczytać o o Bitwie o Wielką Brytanię i służbie polskich lotników pod rozkazami RAF-u, a także o dokonaniach polskich pilotów myśliwskich służących w amerykańskich siłach lotniczych.

W książce "Loty ku zwycięstwu" można znaleźć również opisy walk pułku Lotniczego Warszawa działającego pod komendą sowiecką. Loty „na wymiatanie”, pojedynki powietrzne, radość zwycięstw i gorycz niepowodzeń…

W relacjach Króla znajdziemy również opis życia codziennego asów przestworzy i ich męskie przyjaźnie. Barwne opowieści napisane na podstawie dzienników prowadzonych przez pilotów w czasie działań wojennych, oraz informacje zebrane z publikacji i dokumentów dostępnych asowi myśliwskiemu.

Wnikliwe obserwacje, skrzące dowcipem komentarze i adrenalina pilota myśliwskiego, ocierającego się co dzień o śmierć.

Źródło: Wydawnictwo Fronda
comments powered by Disqus